DIY Vánoce: Baňky ze starých žárovek

Tereza Mičková

tvůrčí recyklace

kavárna

Sháníte vánoční ozdoby a všude jen samé plastové baňky nebo to stojí majland? Taky Vám doma sem tam lupne žárovka a když ji vypouštíte z ruky do směsného dopadu neubráníte se povzdechu? Néééé…do koše nééé! Schovejte si je, těsně před Vánoci si z nich společně vyrobíme krásné, osobité a EKO vánoční ozdoby!

Jak budeme tvořit? Dvěma způsoby dle vkusu a chuti: buď budeme ozdoby do žárovek esteticky nasypávat nebo je budeme jimi zvenku posypávat a v obou případech vkusně dozdobovat a úhledně vymazlovat.

Kolik toho vytvoříme? To záleží na zručnosti a tempu každého, my odhadujeme tak 2 – 3 kousky na každého určitě. Jde však hlavně o to seznámit se s technikou, doma pak můžete pokračovat a ozbobit třeba celý stromeček:)

Co s sebou? VYPÁLENÉ ŽÁROVKY, případně vlastní ozdoby a papírnické potřeby (třpytky, flitry, barevné stuhy, hvězdičky, kuličky apod.), které chcete využít, ale hlavně chuť tvořit!

Vstupné: 150 Kč / 120 Kč studenti a senioři

(V ceně jsou veškeré pomůcky pro tvorbu. Budeme mít také nabídku ozdobného materiálu, pokud však máte vlastní silný tvůrčí záměr, přineste si také ozdoby vlastní.)

 

Žárovka-baňka1 Žárovka-baňka2