EKOTOPFILM

Filmový festival

Festival filmů o přírodě poprvé v Ostravě

Ty nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží festival Ekotopfilm do ostravského Kulturního centra Cooltour. Jedná se o nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě, jehož první ročník se odehrál ještě v bývalém Československu v roce 1974. Od té doby se konal na Slovensku, kde se letos uskuteční už po 44. a na podzim proběhl poprvé i v Česku.

Cílem festivalu je zábavným způsobem vzbudit zájem veřejnosti a mladé generace o témata udržitelného rozvoje, která mají vliv na každodenní lidský život. Na diváky od 16:00 čekají ty nejlepší filmy, které z 81 snímků zvítězily ve festivalové soutěži. Ukazují krásu a bohatost přírody, přinášejí nejnovější vědecké poznatky nebo nabízejí řešení klimatických problémů. Součástí festivalu je i doprovodný program. V besedě Sea Shepherd zakladatel české pobočky Martin Švadlenka představí tuto celosvětovou ochranářskou organizaci a vysvětlí, proč je ochrana moří a oceánů důležitá i pro náš život v České republice. Se společností KPMG se bude debatovat na téma odpovědného podnikání, které dokáže polepšit firmám, ale i celé společnosti.

Z filmové nabídky je ke zhlédnutí zábavný dokument:

  •  Vaření z odpadu, ve kterém charismatický kuchař David dokáže ze zbytků potravin vykouzlit hotové delikatesy.
  • Pozoruhodný film Lidské tělo: mikroskopické safari vezme diváky na výlet za exotickými tvory, nikoli ovšem do přírody, ale přímo do lidského těla.
  • Výherce speciální ceny poroty Grand Prix Mikroporod zase vysvětluje, proč je lidstvo čím dál tím víc nemocné a co s tím může mít do činění porod.
  • Snímek Yellowstone dokazuje, že i u přírodopisného filmu se člověk může zasmát! Díky špičkové filmařské technice má divák pocit, že se ocitl uprostřed národního parku.
  • Dechberoucí je i dokument slovenského porotce festivalu Pavola Barabáše o domorodém africkém kmeni Suri, jejichž život je jako z jiné doby a ne z 21. století.
  • Na festivalu nabízíme i řešení klimatických změn a to v kratším filmu Klimatická chyba.

 

Úplný program festivalu najdete ZDE.

Vstupné: ZDARMA