Etudy těla

Večer tanečních choreografií

Již tradiční večer převážně autorských choreografií, který dává mladým tanečníkům možnost ověřit své schopnosti před publikem na profesionálně vybavené scéně. 

 

BÍT ČI NEBÍT – Boxerská pohádka o lásce, žárlivosti, odvaze a také o něčem úplně jiném.

Tančí: 10 studentů herectví: Markéta Bílková, Kristýna Koudelová, Terezie Holubová, Barbora Sedláčková, Laura Kosňovská, Hana Kučová, Radim Bierski, Kryštof Malek, Gabriel Kulíšek, Richard Eckstein.

Hudba: Ed Sheeran: Shape of You

Choreografie: Eva Štěpandová

 

WORK SONG – Tento duet vznikl z inspirace písní Worksong zpěváka Hoziera – ten vypráví o těžkém a upracovaném životě, kterému dává smysl jen silný cit. Atmosféra písně je mrazivá, a to se promítlo také do choreografie. Tanečnice v tomto duetu jsou jako osamělá stvoření, která se občas střetnout, aby se za chvíli zase opustila. Jsou samy, a přesto se navzájem ovlivňují. Jejich monotónní cesty jen sem tam otřese záchvěv emocí, které protnout šeď každodenní existence.

Tančí: Eliška Haluzíková, Natálie Porvisová

Hudba: Hozier/Work Song

Choreografie: Tereza Cigáková a tanečnice ZUŠ Leoše Janáčka, Frýdlant n. Ostravicí

 

STŘÍPKY VZPOMÍNEK – Náš život je tvořen okamžiky, které se proměňují na vzpomínky. Většina časem vybledne, ale některé přetrvají a vyplavou na povrch, když nám je něco připomene.

Tančí: Sára Bednaříková, Helena Borovcová, Anna Garguláková, Natálie Gottvaldová, Markéta Janíková, Helena Machová, Jana Ondrašíková, Barbora Rafajová, Aneta Vaculíková, Barbora Válková, Hana Zimčíková

Hudba: Coeur de pirate – Fondu au noir

Choreografie: Tereza Škubalová

Taneční divadlo Netopýr, Zlín

 

CRUISING – Termím „cruising“ původně vznikl jako argot „kódované slovo“ v gay komunitě, aby „zasvěceni“ chápali záměry dané osoby. (zdroj: wikipedie) Proto proto pokud termín „cruising“ nebo český ekvivalent „holanda“ neznáte, ani je znát nemáte a já to tak nechám. Tato etuda se snaží odrážet intenzivně temnou a beznadějnou atmosféru „cruisingu“.

Tančí: Jakub Sotorník

Hudba: Passanger/Ito Okashi, Wilkinson/Take You Higher

Choreografie: Jakub Sotorník

MOVE Dance Company

 

CESTA – Není možné být na dvou místech zároveň. Je třeba si vybrat, je třeba se rozhodnout. Někdy ale nejsme schopni udělat rozhodnutí, protože nevíme co se stane. V takovém případě je jediný možný tah se nepohnout.

Tančí: Anna Svoreňová

Hudba: Christian loffler – pigment

Choreografie: Anna Svoreňová

 

JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME – Vstát. Jít. Počkat. Udělat. Říct. Poslechnout. Být perfektní. …a další den znova… Vstát. Jít. Počkat. Udělat. Říct. Poslechnout. Nezklamat. …ve světle každodennosti… Vstát. Jít. Počkat. Udělat. Říct. Poslechnout. Obstát. …ztrácíme sami sebe… Zhasnout.

Tančí:Pavlína Podzimková, Aneta Bočková

Hudba: Zrní – Tmou

Choreografie: Pavlína Podzimková, Aneta Bočková

 

LOSS AND HOPE – Tato choreografie vznikla jako pocta dětem, které zmizely a nikdy se nenašly. Téma bylo zvoleno mimo jiné proto, že dívky pracovaly na tom, aby kromě taneční techniky ovládly také umění předat výraz a emoce svými pohyby. Nesnažte se v tanci hledat děj. Nepopisujeme konkrétní příběh, tanečnice jsou spíše ztělesněné pocity lidí, kteří se z takovou bezmocí a neštěstím setkali. Tanec je dílo nejen choreografky, ale celé skupiny, protože dívky přispěly množstvím vlastních pohybových nápadů.

Tančí:Karolína Grygarová, Sarah Missigová, Šárka Motanová, Eliška Růžičková, Hana Peregrimová, Zuzana Baranová, Barbora Pohlová, Tereza Zdražilová, Klára Drastichová

Hudba: Olafur Arnalds – Only the Winds, Brotsjor

Choreografie: Katarzyna Kavka

Taneční studio Ostrava

 

I PROMISE – Slibuju. Slibuješ. Sliby chyby ?

Tančí: Klára Machalcová, Klára Šindelářová

Hudba: Sigur Rós – Varðeldur

Choreografie: Klára Machalcová, Klára Šindelářová

 

SPINNING AROUND IN CIRCLES – „So far away but still so near The lights come on, the music dies But you don’t see me standing here“ Calum Scott

Tančí: Klára Huvarová

Hudba: Calum Scott: Dancing On My Own – Instrumental

Choreografie: Klára Huvarová

MOVE Dance Company

 

NA TAHU – Natáhnou či smrštit, to je oč tu běží.

Tančí: Sára Bednaříková, Anna Garguláková, Natálie Gottvaldová, Helena Machová, Hana Zimčíková

Hudba: Bobby McFerrin

Choreografie: Tereza Jevická

Taneční divadlo Netopýr, Zlín

Vstupné:

  • v předprodeji prostřednictvím portálu GoOut 100,- / studetni, senioři, ZTP a držitelé kartiček KMO 80,- / studenti JKO 50,-
  • na místě 150,- / studetni, senioři, ZTP a držitelé kartiček KMO 120,– / studenti JKO 80,-