Workshop pohybového jazyka GAGA s Adi Salant

Gaga, způsob práce vyvinutý Ohadem Naharinem, se zrodil z víry v uzdravující moc pohybu. Gaga/dancers nabízí profesionálním tanečníkům po celém světě možnost okusit každodenní trénink souboru Batsheva Dance Company. Gaga/people je pak vhodná pro kohokoli, bez ohledu na věk nebo předchozí zkušenosti.

„S Gaga přidáváme na hlasitosti při poslechu vlastního těla. Objevujeme více dimenzí pohybu až nás pálí svaly a i to si dokážeme užít. Uvědomíme si svou výbušnou energii a občas ji použijeme. V prostoru jsme si vědomi všech kolem sebe, abychom zjistili, že nejsme centrem všeho. Napojíme se na svět nekonečných možností. Novými návyky nahrazujeme ty staré. Umíme být bdělí a zároveň uvolněni. Stáváme se přítomnými…
V Gaga se napojíme na pocit kdy „máme na vše dost času“, speciálně v momentech kdy se pohybujeme rychle. Objevíme svou vášeň hýbat se ve spojení s úsilím které to vyžaduje. Naučíme se milovat vlastní pot. Objevíme dvě věci, zvíře kterým jsme a sílu vlastní představivosti.
Gaga nám odhalí tělesnou slabost, povzbudí ochablé části těla, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomým a nevědomým. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a rozkoše. V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé.“
Ohad Naharin
 
Lekce probíhá v angličtině, ale jde o pohyb který lze dobře odpozorovat – lektor vše předvádí v reálném čase s vámi – vy se tím inspirujete.
 
Adi Salant byla po osm let (2009 – 2017) uměleckou spolu ředitelkou souboru The Batsheva Dance Company, spolu s Ohadem Naharinem. I nadále chce Adi sdílet své rozsáhlé znalosti a zkušenosti, aby obohatila svět pohybu a dále rozvíjela svou vášeň pro tvorbu a choreografii. Adi tančila v Batsheva Dance Company sedm let, současně byla hlavní asistentkou Ohada Naharina a v předních světových souborech pomáhala nastudovat jeho repertoár. Tato mezinárodně uznávaná taneční pedagožka a režisérka vede tanečníky napříč různými oblastmi tanečního světa. Vyučuje lekce současného tance, baletní lekce a taneční workshopy, je také certifikovanou senior instruktorkou techniky Gaga, věnuje se lekcím Gaga/people a je uměleckou ředitelkou intenzivních kurzů Gaga. Díky svému jedinečnému talentu předávat taneční umění na jevišti i na tanečním sále nabízí Adi tanečníkům příležitost prozkoumat a prohloubit jejich propojení, přístup a porozumění toho, jak nejlépe zdokonalovat, vnímat a prezentovat pohyb.
Cena za 1 lekci:
  • 300kč dospělý
  • 250kč student
  • 200kč student JKO/MOVE Dance company/ Bílá holubice

Kapacita: 20 (počet míst omezen!)