Gospelová škola pro veřejnost FGO

Gospelová škola

Nová scéna

Pátý ročník víkendové gospelové školy pro veřejnost v režii sboru Family Gospel Ostrava je tady! Znovu se můžeme těšit na energickou a usměvavou Sarah Moshage Ahola z Dánska, která nás spolu s domácí Kateřinou Vopaleckou naučí 7-9 gospelových hitů. Ty v neděli večer za doprovodu živé kapely zazpíváme na benefičním koncertě pro veřejnost. Výtěžek koncertu opět věnujeme někomu potřebnému v našem městě. Letos to bude Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, která peníze z koncertu použije na nákup vybavení do relaxační multisenzorické místnosti pro hendikepované – tzv. Snoezelen.

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Ostravy pan Zbyněk Pražák.

Cena školy je při zaplacení do konce června 350 Kč, do konce července 400 Kč, později pak 450 Kč. Elektronickou přihlášku najdete níže. Při registraci tří členů rodiny má třetí a další člen slevu na vstupném 50 %.

Jak gospelová škola FGO vypadá?


Jak vypadá závěrečný koncert?

nebo

Jak škola probíhá?
Začínáme v pátek odpoledne, zpívá se do večera. V sobotu prozpíváme téměř celý den, mezi jednotlivými bloky jsou přestávky na jídlo a na pasivní, ale také aktivní odpočinek (loni jsme hráli kobercový curling, letos vás opět překvapíme něčím novým). V neděli se písničky dávají dohromady se živou kapelou a následuje generálka. V pět odpoledne začíná koncert pro veřejnost. Zpívá se převážně v angličtině, výslovnost i melodii učí lektoři na místě, není se čeho bát. Během nácviku i závěrečného koncertu je k dispozici textová nápověda, proto není nutné se texty učit zpaměti. Asi nějak takto:

Doporučujeme spodní věkovou hranici osm let, mladší zpěváci jen v doprovodu rodiče. Na horní věkovou hranici jsme dosud nenarazili :-D Na akci nezajišťujeme hlídání malých dětí, ani zde není prostor, kde by se mohly bezpečně pohybovat.

Elektronickou přihlášku najdete zde: https://goo.gl/forms/VRBxk5RmSI2SJThz2

Řádně přihlášení jste až ve chvíli, kdy zašlete platbu za gospelovou školu! PLATBA JE NEVRATNÁ (ale můžete za sebe v případě neúčasti poslat náhradníka). Proč tomu tak je? Akce je nekomerční, vše děláme jako tým dobrovolníků bez nároku na odměnu. Některé položky ale musíme zaplatit ještě před akcí, a proto nemůžeme vracet peníze, kterými jsme už zaplatili za služby spojené s realizací (pronájmy, letenky, ubytování). 

Další informace najdete na facebooku Family Gospel Ostrava: https://www.facebook.com/groups/familygospelostrava/ nebo na webu www.fgo.cz