Handstand workshop

Jan Jirák

Workshop

Taneční sál

Na workshopu se naučíte, jak se lze kreativně rozcvičovat, jak vybudovat cit pro své vlastní tělo, co je to vlastně balanc a mnoho dalšího.

Délka workshopu: 3 hodiny
První skupina:            10-13h
Druhá skupina:          15-18h

Cena: 700kč dospělí/ 500kč studenti
Odkaz k zakoupení vstupenek brzy přidáme.

Lektor: Jan Jirák
Jan kombinuje elementy mimického herectví, pohybového divadla, nového cirkusu a tance. Disponuje tak naprosto originálním stylem performativního umění.
Jan Jirák má na svůj věk bohaté zkušenosti v oboru divadla a nového cirkusu. Skrze latinsko-americké tance se v mládí dostal ke Street Dance a později pak k Break Dance, kterému se věnoval sedm let. Toto propojení akrobacie, tance a rytmu ho přivedlo k pohybovému divadlu, na nějž se soustředil během Studentské akademie v rámci experimentální prostoru NoD pod vedením Adama Halaše Ph.D., která ho připravila na později úspěšně splněné přijímací zkoušky katedry Nonverbálního divadla HAMU. Při studiu na HAMU své dovednosti rozšířil o decrouxovu techniku „mim corporel“ pečlivě vyučovanou Radimem Vizvárym Ph.D., improvizační herectví pod taktovkou houslisty a herce Martina Zbrožka a clownerii vedenou Števem Capkem. Po dvou letech na HAMU se Jan rozhodl, že povýší svou úroveň akrobacie a začal se velmi aktivně zajímat o ekvilibristiku – konrétně o Handbalancing. Tak se do této disciplíny zamiloval, že se ji rozhodl studovat. Po několika měsících byl přijat na Akademii moderního cirkusu v Kodani, kde v této době nastupuje do druhého ročníku.

 

Odkaz na facebookovou událost.