JARKKO MANDELIN a BODHI PROJECT: Beneath a Falling Sky

Taneční představení

Melancholie. Významné pohledy. Situace se pomalu vyvíjí. Choreograf Jarkko Mandelin se nechal ovlivnit dílem slavného finského filmového režiséra Aki Kaurismäkiho a  vytvořil choreografii k výstupům, kde citlivé a láskyplné vztahy mezi lidmi se zdají být věčné a velmi důležité. Jako protiváha jsou zde nevázané výbuchy, které se mohou na první pohled zdát prudké a které odhalují rozpustilou hru plnou fyzických detailů mezi tanečníky, kteří sdílejí základní atmosféru důvěry a opory.

Prostor funguje jako základna pro tanec a rozhovor těla. Tanečníci netančí unisono – jenom jako sólisté, kteří sdílejí stejná gesta a okamžiky při společném kontaktu. Tyto situace, tyto rozhovory těla sledují ostatní tanečníci na jevišti a diváci v hledišti.

Choreografie:  Jarkko Mandelin

Asistent: Anni Koskinen

Tanenčníci: Tina Forès-Hitt, Máté Horváth, Ruby Frances Jones, Luca Kancsó, Tilly Sordat, Félix Urbina Alejandre

Výroba: Salcburská experimentální akademie tance SEAD

Hudba: Janne Hast (z produkce finské taneční společnosti Kinetic Orchestra, skladby Hra pro tři a Zvířata)

Jarkko Mandelin (Finsko) studoval tanec v baletní škole a choreografii v Divadelní akademii v Helsinkách. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem společnosti Kinetic Orchestra, založené v roce 2009, která se zabývá současným tancem (contemporary dance) a která má své sídlo v Helsinkách. Společnost Kinetic Orchestra vytváří představení, která jsou unikátní a mají svůj jedinečný styl, který choreograf Jarkko Mandelin zkoumá po celou dobu své kariéry a který spojuje balet, akrobacii, taneční dvojice, breakdance a různé další taneční styly do silného tanečního výrazu, který je jak estetický, tak pohybový. Ve své umělecké práci spojuje klasický balet, současný tanec (contemporary art), breakdance, africko-brazilské bojové umění capoeira a akrobacii do osobitého a příznačného pohybového jazyka.

www.kineticorchestra.fi

Cesta je sponzorována Rakouským kulturním fórem v Praze

Vstupné:

  • v předprodeji prostřednictvím portálu GoOut a OIS 150,- / studenti, senioři, ZTP a držitelé kartiček KMO 120,- / studenti JKO a členové MOVE Dance Company 80,-
  • na místě 200,- / studenti, senioři, ZTP a držitelé kartiček KMO 160,– / studenti JKO a členové MOVE Dance Company 80,-

 

Vstupenky na naše akce je možné zakoupit prostřednictvím portálu GoOut (https://goout.net/cs/ostrava/) , prostřednictvím portálu OIS (https://www.ostravainfo.cz/)  a také na všech jeho pobočkách.