Kinetic Orchestra: I’ll Bite Back; Eva Urbanová, Aid Kid: Una Dua

Současný tanec

Nová scéna

I´ll Bite Back

Duet pro dvě osoby, které nechtějí prohrávat, milují balancování na hraně a nesnesou nudný řád věcí. Kam až se dá zajít? Je tohle už ta hranice…a nebo ještě kousek?

Duet inspirovaný bojovými uměními, pohybovými kvalitami současného tance a momentem přítomnosti. Nekončící plynutí hry, když se snažíte vyhrát, kdy se snažíte kreativním způsobem rozebrat strategii soupeře na prvočinitele a alespoň na chvíli si užít pocit nadřazenosti.

Jako divák sledujete hru, která je po většinu času zafixována do choreografie, poskytne vám tedy jak taneční momenty, zajímavé pohybové vzorce, i vizuální obrazy. Stejně tak otevřené části, kde pravidla vznikají v průběhu hry a ze hry samotné. Přináší to moment risku a reality, momentální nálady, napětí i důvěry mezi dvěma lidmi. Další vrstvou je napětí genderové, které ať chceme, nebo nechceme se v objevuje a vyplouvá v některých momentech na povrch a boří všechna doposud ustanovená pravidla.

Jste tedy srdečně zváni na duet plný vzletů i pádů, důvěry i posouvání hranic a možností a možná i trocha finsky pojaté romantiky

KINETIC ORCHESTRA je soubor působící v Helsinkách, který na jaře 2019 oslaví již desetileté výročí. Vyvinul svůj vlastní pohybový jazyk založený na principech partneringu, akrobacie, prvcích floorwork a současného tance. Kinetic  Orchestra je známý propojováním sociálních a kulturních témat ve svých pohybově divadelních představeních.

 

https://kineticorchestra.fi/company/     www.instagram.com/kineticorchestra/.    www.facebook.com/KineticOrchestra

Eva Urbanová: Una Dua

Opět dva póly, jedna tanečnice, jeden prostor. Cesta vpřed a hlouběji. S každou zkušeností jsme o něco moudřejší. Nebo zmatenější?

Kdo nám pomůže pochopit vlastní já a proč musíme neustále svádět vnitřní boj samy se sebou?

Další, několikátá fáze hledání vlastního já a rovnováhy vnitřního světa v podání Evy Urbanové.

Choreografie, námět, tančí: Eva Urbanová

Dramaturgie: Jana Stárková

Hudba (live): Aid Kid

Produkce: Jan Honeiser

Vstupenky na naše akce je možné zakoupit prostřednictvím portálu GoOut, prostřednictvím portálu OIS  a také na všech jeho pobočkách Ostravského informačního.

Vstupné:

  • v předprodeji prostřednictvím portálu GoOut a OIS
    • základní vstupné: 150Kč
    • studenti, senioři, ZTP, držitele kartičky KMO: 120Kč
    • pedagogové a studenti JKO: 100Kč
  • na místě: 200,-