LEGOrytmus

tYhle / Marie Gourdain

Taneční představení

Cool zahrádka

Po roce se do Ostravy opět vrací festival TANEC PRAHA, který k nám přiveze, to nejlepší, co se loni na pražské taneční scéně urodilo. Prvním představení bude LEGOrytmus souboru tYhle, pod jehož choreografií je podepsaná Marie Gourdain.

„Forma, formace, povinnost, řád, konvence, poddajnost, konformita, rytmus, výkon…pravá, levá, pravá, levá, raz, dva, tři, čtyři: Mír a tanec!“

Představením které skrze téma sportu nabízí cesty, jak přemýšlet o naší společnosti. Ve více a více křehké Evropě, kde totalitarismus není tak daleko, jak se zdálo chce totiž česko-francouzský soubor s pomocí humoru vyvolávat společné otázky, které jsou pro nás teď znovu důležité.

Představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem.

Představení, které  se chce dotknout absurdna, pokusit se veselým způsobem uvolnit od přísných řádů, aby se přiblížilo k pohybu bez cíle – je to ale vůbec povolené?

 

 

CHOREOGRAFIE: Marie Gourdain

PERFORMEŘI: Lukáš Karásek, Florent Golfier/Tomáš Janypka, Štěpánka Mancová/Jarek Lambor a Sabina Bočková

HUDBA: Aid Kid

SCÉNOGRAFIE: Marie Gourdain

KOSTÝMY: Marie Gourdain, Martina Steiglerová

TECHNICKÁ PODPORA: Štěpán Hejzlar

PRODUKCE: Lucie Fabišiková

DÉLKA: 30 min.

PREMIÉRA: 28. května 2017, u Výstaviště v rámci akce Rodinný den Prahy 7

KOPRODUCENT: Studio ALTA

ZA FINANČNÍ PODPORY: Městská část Praha 7, Nadace Život umělce