Lekce párové akrobacie

Tomáš Wortner

Workshop

Taneční sál

Vstupné a rezervace:

Místa si rezervujte e-mailem na: lets@moveostrava.cz nejpozději pět dní před lekcí s vyzvednutím vstupenky do 3 pracovních dnů v Cooltouru.
Cena: 200,- Kč/160,- Kč student – 2 hodinová lekce

Člověk sní odedávna o létání. I Vy můžete na workshopu párové akrobacie vzlétnout, díky souhře a spolupráci partnerem. Workshop, ve kterém se snoubí acroyoga ( akrobatická jóga v páru), základní prvky novicirkusové disciplíny – párové akrobacie a “ taneční partneřiny“. Nemusíte být kulturista ani vzpěrač a ani nemusíte ani muší váhu pro vzlet. Pracujeme na bázi hledání společné osy, těžiště a rovnováhy. Létat může každý, stačí jen chtít.

Přijít v páru je výhodou nikoliv podmínkou.

Lekci povede / Instructors:

Tomáš Wortner:
Studoval jsem informatiku, ale něco mě táhlo k divadlu. Pak jsem jel na Rainbow, kde jsem se setkal s jógou a thajskou masáží. Od toho dne jsem začal jógu cvičit denně. To mi dalo dostatek času na zamyšlení a nakonec i sílu k rozhodnutí změnit svojí cestu. Protože jsem začal dělat divadlo víc a víc, a chtěl pracovat s lidmi kreativním způsobem, dal jsem si přihlášku na dramatickou výchovu na JAMU. Následně jsem JAMU vystudoval a začal pracovat s lidmi (vést divadelní workshopy, fyzické tréninky atd.). Během studií jsem se mimo jiné zajímal fyzickým/pohybovým divadlem, párovou akrobacií, tancem a různými pohybovými vyjádřeními, které mě zajímají a naplňují. Rozhodl jsem se, že chci porozumět svému tělu, respektive sobě samému doopravdy a proto se věnuji fyzickému divadlu, kde člověk sebe samého díky tréninku postupně odhaluje. Nyní žiji ve Wroclawi, kde pracuji v Grotowski institutu v rámci programu BodyConstitution, jehož náplní je výzkum hercova těla a jeho performativity. Momentálně vedu pravidelné lekce AcroYogy ve Wroclawi a množství workshopů v Polsku a Čechách.
Co na sebe:
Tepláky – alespoň pod kolena
tričko – s rukávem, ne tílko (pozor na gravitaci při pozicích vzhůru nohama)
cvičení probíhá bez bot.

Doporučujeme také mít sepnuté vlasy, dostatek pití a ručník na otírání v průběhu cvičení