LOCALS: PLACES, February, Lowmoe

Koncert

Zahrádka

Místní hudební scéna vždycky měla co nabídnout a jinak tomu není ani teď. Pod otevřeným nebem vystoupí mladá krev, která už dávno přerostla místní rybníček: Vybrali jsme si tentokrát „indíčkové“ PLA CES a FEBRUARY a dowtempový LOWMOE.

 

February

První písničku s názvem „Hide Me Under Autumn Leaves“ vydali v roce 2016. Dlouho však schováni pod kupou podzimních listů nezůstali, v rychlém tempu se začali objevovat na pódiích po celé České republice. Nyní jde rozhodně o kapelu, kterou naše indie scéna nemůže ignorovat. Na svých post-indie písničkách nechávají originální otisk, ve kterém se snoubí zasněná melancholie se syrovou atmosférou.

 

Pla Ces
I přes to, že členové kapely jsou mladí, lze tento band s nadsázkou považovat za matadory na ostravské scéně. Na pódiích je totiž můžeme vidět ve větších či menších obměnách sestavy již sedmým rokem, což je na původně studentskou kapelu úctyhodné skóre. Jejich indie popovým hudebním kreacím daly vznik dlouhé jamující seance na zkušebně i mimo něj. Cit pro vytříbenost podtrhává i fakt, že na svém debutovém albu Distant Edges pracovali dva roky a svůj podpis na desce zanechal známý hudebník Tomáš Neuwerth (Umakart, Kittchen, Kafka band…)

Lowmoe

Downtempové beaty, reverbální synťáky, snové vokály a atmosférické projekce, to je audiovizuální projekt opavského Štěpána Kopečného (ex. Creaticity). Tento projekt odstartovalo  EP Authentique, které kladně přijala odborná i laická veřejnost. Magií elektronických přístrojů kombinuje downtempo s hiphopem a dalšími žánry, čímž vytváří originální ambientní rytmy, což jej řadí k zajímavým chill outovým interpretům, kterých je stále na české scéně pomálu.

 

Doporučené vstupné: 100,-