LOCALS: René Souček, Kristýna Lištiaková, Botanyk

Koncert

Zahrádka

Lokální scéna je pestrá a stojí za pozornost. Druhé letní vydání akce LOCALS věnujeme místním písničkářům.  Vystoupí populární matador René Souček, okouzlující Kristýna Lištiaková s kapelou a svěží akustické duo Botanyk.

 

René Souček

Písničkář z Frýdku-Místku hrající vlastní tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

Kristýna Lištiaková

Kristýna Lištiaková je zpěvačka a kytaristka, ale především písničkářka a autorka, které hudba přináší do života mnohé. Především inspiraci, naplnění, možnost sebevyjádření a spolu-tvoření.  A tuto radost se snaží zase poslat o kousek dále, blíže k lidem. Hudba je nakonec jazyk, kterým všichni promlouváme, třebaže nerozumíme jednotlivým slovům. Žánr původní autorské tvorby nejlépe vystihují pop-folk, s inspirací a vlivem jazzu i blues a společně asi nejlépe vystiženy názvem world music, kam zapadají také texty písní nejen české, ale i anglické či španělské.

 

Botanyk

Nefalšovaní buskeři, kteří vznikli na ostravských ulicích. Projekt Mikiho Kaluse (Echo Message) a Martina Hampela (Places, February).

Doporučené vstupné: 100,-