Maraton psaní dopisů s Amnesty International

Víte o tom, že i jeden dopis může zachránit život? Napište ho spolu s námi, svými přáteli, známými anebo rodinou přímo u nás v Cooltouru (10. – 18.12. kdykoli v otevírací době naší kavárny).  Maraton psaní dopisů opět pořádáme ve spolupráci s lidskoprávní organizací Amnesty International.

V loňském roce boural Maraton všechny rekordy – lidé z více než 200 zemí a teritorií světa napsali celkem 3,7 milionů dopisů! Co je ale podstatnější – ty dopisy skutečně měnily lidské životy. O konkrétní úspěších se můžete dočíst ZDE.

I letos je cílem napsat a poslat co nejvíce dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí:

  • XULHAZ MANNAN (Bangladéš) – Ubit k smrti za obranu práv sexuálních menšin.

„Mému synovi by bylo v říjnu 41 let. Od malička se zajímal o dění kolem sebe a studoval. V roce 2014 založil první a jediný časopis pro sexuální menšiny v zemi. A kvůli tomu zemřel. Chci pro něj spravedlnost.“ Saskhina, matka X.M.

  • MAHADINE (Čad) – Za příspěvek na Facebooku mu hrozí doživotí.

Říkají mi Mahadine. Žiju v Čadu a chtějí mě zavřít na doživotí. V několika videích na Facebooku jsem totiž ukázal, že zkorumpovaná vláda rozhazuje peníze a neřeší problémy obyčejných lidí.

 

  • NI JU-LAN (Čína) – Bezdomovkyní kvůli obraně práv na bydlení.

Jmenuji se Ni Ju-lan. Jako právnička jsem vždycky obhajovala ty, které čínská vláda násilně vystěhovala z jejich domovů. Sama jsem jednou z nich. Navíc ze mě udělali invalidu. Zastrašují mě, mlátí…už dvacet let.

  • FARID & ISSA (Izrael) – Do vězení za protesty proti válečným zločinům.

Jmenujeme se Farid a Issa. Jme přátelé. Chceme ukončení výstavby izraelských osad na území Palestiny. Bez násilí. Na pokojných demonstracích se snažíme upozornit na nespravedlnost. A jejich reakce? Zastrašování a absurdní obvinění.

  • SHACKELIA JACKSON (Jamajka) – Policie mi zabila bráchu.

Jsem Shackelia. Měla jsem bratra. Před pár lety ho zastřelili policisti. Proč? Nevím. A chci to zjistit. Nedovolím, aby jim to jen tak prošlo. Ale oni vyhrožují a zastrašují. Potřebuju pomoct.

  • CLOVIS RAZAFIMALALA (Madagaskar) – Odsouzen za ochranu ohroženého pralesa.

Mé jméno je Clovis. Prales je můj druhý domov. Nedovolím, aby ho děti našich dětí znaly jen z fotek. A tak bojuju proti pašerákům dřeva a zkorumpovaným úředníkům. Za to mě křivě obviňují a hrozí nesmyslnými tresty.

 

Pár minut Vašeho času, pár řádků – pomoc, která má smysl. To stojí za to, ne?