Mezinárodní den tance v Ostravě

...

Tanec v ulicích

centrum Ostravy

Cílem mezinárodního dne tance v Ostravě je přiblížit tanec těm, kteří z něj mohou pociťovat jakousi podivnou hrůzu z čehosi zvláštního, co nikdy nedokáží pochopit. Ukázat lidem, že tanec je může bavit, může jim, přinést nečekané zážitky, posunout je psychicky i fyzicky, a především, že se jej nemusí bát. Zároveň se také snažíme neuzavřít tyto oslavy v nějaké budově a tam si udělat umělecký program, abychom něco odprezentovali. Naopak snažíme se co nejvíce oživit ulice města právě tancem, radostí z tance a udělat tak z prázdné a šedivé ulice místo, které mohou mít lidé zase o něco více rádi.

15.30 PRŮVOD A PUTOVNÍ LEKCE KLASIKY – sraz před N.Karolinou – centrum města
Vyjděte do ulic a ukažte ostravákům, zač je toho tanec! Poputujeme od Nové karoliny až do centra města. Na každé zastávce se vám předvede některá z ostravských tanečních company.

16.30 BATTLE TANEČNÍCH STYLŮ – Kuří rynek
Porazí klasika contemporary? Nebo hip hop lidovky? Battle bez vítězů a poražených.

17:00 VÝUKA A ODTANČENÍ SPOLEČNÉ TANEČNÍ VAZBY – Kuří rynek
Naučte se a zatančete s námi společnou taneční vazbu. Poprvé má Ostrava svou vlastní, připravenou Jakubem Mazůchem, Michaelou Gatěkovou a Patrikem Ulmanem. Troufneš si? Trsni si!

17:45 VENKOVNÍ TANČÍRNA – před Cooltourem
Swingová tančírna před Cooltourem pod vedením Swing Ostrava

17:45 UKÁZKA TANEČNÍCH LEKCÍ – Cooltour BarKavárna
Jaké je to točit se na hlavě rychlostí zvuku? I to si zkuste na ukázce tanečních lekcí.

19:00 LEKCE SOUČASNÉHO TANCE – Cooltour – MOVE studio
vyzkoušejte si, jak probíhají pravidelné lekce současného tance s choreografkou, performerkou a pedagožkou Janou Ryšlavou

BĚHEM CELÉHO DNE PROMÍTÁNÍ TANEČNÍCH FILMŮ – Cooltour

praktické informace

Novinky o akci

Video z Mezinárodního dne tance

Středeční Mezinárodní den tance, který již tradičně organizujeme, nabídl klasické baletní vystoupení, také street dance, hiphop, flamenko, disco, salsa, swing, ale i třeba tango argentino. Oslavy začaly před Novou Karolinou, odkud putovní lekce klasického tance spolu se site-specific performancí Body architecture (Jana Ryšlavá, studenti JKO), dovedli diváky do centra, na Kuří rynek, neboli Jiráskovo náměstí. Cestou se na jednotlivých zastávkách představila Denisa Pavelová, Denisa Hořanská, Kripa Devi a soubor baletu Národního divadla moravsko-slezského s ukázkami své tvorby.

Mezinárodní den tance 2014
Partneři
  • mkcr
  • partner-ndm