Mezinárodní den tance v Ostravě

Přijďte oslavit tanec v předvečer Mezinárodního dne tance!

Tanečníci Beat up Ostrava vás nabijí energií a společně zatančíme taneční vazbu pro rok 2017, kterou pro vás vytvořil Kuba Mazůch se svým teamem z MG Dance. Přečteme si také poselství pro letošní rok! A abychom svátku tance učinili za dost, vrhneme se na společný parket na swingovo – salsa tančírnu! Nebojte, pokud jste úplní začátečníci na malém workshopíku se přiučíte i pár kroků :)

Harmonogram:

  • 17:00 Beat Up rozjezd! Dávka nejnovějších soutěžních choreografiií
  • 17:30 Poselství ke dni tance a flash mob od MG Dance
  • 18:00 Velká swingovo- salsa tančírna s Kubíkem a Miškou z MG Dance a Agnes ze  Swing Ostrava

V případě špatného počasí akce proběhnem ve stejném rozsahu v kavárně Cooltouru.

 

Něco málo z historie:

V roce 1982 poprvé vyhlásil Taneční komitét ITI (International Theatre Institut- Mezinárodní divadelní ústav) 29. duben Mezinárodním dnem tance. Od té doby je tento den každoročně slaven na celém světě v připomínku narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea (1727).

Každý rok je vyzvána známá taneční osobnost k sepsání Poselství, které je pak šířeno po celém světě. Záměrem Mezinárodního dne tance a Poselství je spojit dohromady všechen tanec, jeho různé podoby a projevy, oslavit tuto divadelní formu a radovat se z její univerzality, rušící veškeré politické, kulturní a etnické bariéry a spojit lidi dohromady v míru a přátelství společným jazykem – Tancem.

V roce 1995, v úsilí spojit všechny mezinárodní taneční organizace a oslavit Mezinárodní den tance společně, vstoupil Taneční komitét ITI/UNESCO ve spolupráci s Mezinárodní taneční radou (CIDD-UNESCO) a Mezinárodní taneční aliancí (WDA).