MOVE: AcroYogový víkend – základy

Tomáš Wortner

Víkendový workshop

Move studio

AcroYoga je propojením jógy, párové akrobacie a thajské masáže. Praktika acroyogy je postavena zejména na posilování důvěry, budování síly, umění relaxace a především zábavy!

Předchozí zkušenosti ani partner nejsou potřeba. Budeme pracovat v různých skupinách, takže se budeme vždy střídat (pokud nebudete chtít být s jedním partnerem celou dobu).

Workshop vede Tomáš Wortner.

Časový plán:
pátek: 18:00 – 21:00
sobota: 10:00 – 13:00, 15:00 – 19:00
neděle: 10:00 – 12:00, 14:00 – 16:00

Místo konání: Kulturní centrum Cooltour

Cena:
1300 Kč za osobu. V ceně je zahrnuto lektorné a pronájem prostor. Kapacita: 18 osob

Vstupenky budou k dispozici již brzy v rezervačním systému.

Možnost přespání v sále na vlastní karimatce a ve vlastním spacáku (100 Kč/noc pro Bosorku). – k noclehu se přihlašujte na e-mailu: lets@moveostrava.cz

Co s sebou:
podložka na jógu, pohodlné oblečení na létání – spíše přiléhavé

Lektor: Tomáš Wortner

Studoval jsem informatiku, ale něco mě táhlo k divadlu. Pak jsem jel na Rainbow, kde jsem se setkal s jógou a thajskou masáží. Od toho dne jsem začal jógu cvičit denně. To mi dalo dostatek času na zamyšlení a nakonec i sílu k rozhodnutí změnit svojí cestu. Protože jsem začal dělat divadlo víc a víc, a chtěl pracovat s lidmi kreativním způsobem, dal jsem si přihlášku na dramatickou výchovu na JAMU. Následně jsem JAMU vystudoval a začal pracovat s lidmi (vést divadelní workshopy, fyzické tréninky atd.). Během studií jsem se mimo jiné zajímal fyzickým/pohybovým divadlem, párovou akrobacií, tancem a různými pohybovými vyjádřeními, které mě zajímají a naplňují. Rozhodl jsem se, že chci porozumět svému tělu, respektive sobě samému doopravdy a proto se věnuji fyzickému divadlu, kde člověk sebe samého díky tréninku postupně odhaluje. Nyní žiji ve Wroclawi, kde pracuji v Grotowski institutu v rámci programu BodyConstitution, jehož náplní je výzkum hercova těla a jeho performativity. Momentálně vedu pravidelné lekce AcroYogy ve Wroclawi a množství workshopů v Polsku a Čechách.