MOVE Dance Studio: Současný tanec

Tereza Cigánková

Taneční sál

Současný tanec neboli contemporary dance propojuje různé taneční techniky a styly. Spolu s Terezou Cigánkovou se naučíte jak základní krok, tak zlepšovat svou taneční techniku. Lekce jsou koncipovány tak, aby nikdo nebyl pozadu a zájemci se mohli kdykoliv v průběhu roku zapojit, takže žádný strach. 

Lektorka:  TEREZA CIGÁNKOVÁ

S moderním a současným tancem se poprvé setkala v opavské taneční skupině TAKT. Později prošla řadou kurzů klasického a současného tance, ale také flamenca či jazzového tance. Pravidelně se vzdělává na intenzivních tanečních kurzech jako International contemporary dance workshop Prague, nebo Impulstanz ve Vídni. Vyučuje taneční obor na základní umělecké škole ve Frýdlantu na Ostravicí. Je členkou MOVE Dance Company, kde jí můžete vidět například v představení Snílci. Věnuje se také vlastní choreografické tvorbě, kterou prezentovala mimo jíne na večeru Etudy těla. Kromě tance spolupracuje jako  externí redaktorka  internetového časopisu Taneční aktuality. Podílela se také na zajímavých tanečních site-specific projektech (např. pod vedením členů souboru Tante Horse) a externě na představeních Národního divadla moravskoslezského. 

HARMONOGRAM LEKCÍ

Pondělí

  • 17:15 – 18:45 začátečníci
    • Zajímá vás současný tanec a chtěli byste si ho vyzkoušet „na vlastní kůži“? Nemáte žádné taneční zkušenosti nebo od vašeho posledního tréninku uběhl už nějaký ten rok? Pak je tento kurz právě pro vás!  Při pronikání do tajů současného tance, který kombinuje mnoho stylů, se nejdříve naučíme základní a nejpoužívanější principy a techniky – techniku floorwork (práce s podlahou – tah a tlak, release technique atd.), prvky up-side-down, práci se spirálou v těle, uvědomění si jednotlivých částí těla a objevení jejich možností v pohybu. Své místo bude mít v lekcích také improvizace, zlepšování flexibility a posilování. Budeme postupovat od přípravných cvičení k delším vazbám, což přispěje ke zlepšení pohybové paměti.

Čtvrtek

  •  19:15 – 20:45 mírně pokročilí

      

Cena:

  • Podzimní semestr  cena 1300 kč dospělý /1000 kč student
  • Jednotlivé lekce: 150 kč dospělý / 120 kč student /  100 student JKO

 

 REZERVACE můžete provádět na http://rezervace.moveostrava.cz/