MOVE Fest 2016: SYNovial

[PLAY]boyz

Divadlo

V tomto humorném kousku vám představíme Marka Zelinku a Martina Talagu, kteří svými vtipnými a povedenými vystoupeními baví celou republiku. Marka Zelinku můžete znát také ze soutěže StarDance, kde spolu s Maruškou Doležalovou loni vyhrál první místo. Kluci jsou nejen výborní tanečníci, fešáci, ale i velcí srandisté. Jak sami říkají: „Pohyb. Tělo. Nadsázka. Divadelní sdružení o dvou umělcích. Mažeme hranice mezi žánry.

Už od chlapeckého věku hraje v životě mužů zásadní roli jejich tělo. Způsob jak ho vnímají, jaký k němu mají vztah, určuje jejich fyzickou identitu. I přes dar myšlení a řeči jsou emoce a zdraví člověka vyjadřovány skrz jeho tělo a slouží jako hlavní prostředek k sebevyjádření a interakci s okolním světem. „Synovial“ (synoviální tekutina), je viskózní tekutina produkovaná synoviem, jejímž hlavním účelem je snížit tření chrupavek v kloubu při jeho pohybu a zajistit jeho správnou funkci.

Playboyz nám naplno odhalí, jaké jsou hranice mužského genderu. Nakolik jsou si podobní, a nakolik odlišní dřevorubci a metrosexuálové, a co to vlastně znamená být mužem?

Více informací na www.movefest.cz 

FB Event

Vstupné: 150 Kč

O MOVE Festu Ostrava 2016

Move fest je festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Pokud nevíte co čekat od pojmů jako je současný tanec a podobně, zahoďte obavy. Současný tanec či pohybové divadlo není jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd. Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry jsou pro všechny.

Nebudeme vás nutit koukat na operní pěvce s bílými parukami, ani ultrapřekombinovaná představení, kde herci stojí hodinu na místě a nic nedělají. Na druhou stranu zase nečekejte žádnou nudnou klasiku ani cirkusovou show, kde cvičení pudli pobíhají ze strany na stranu, kouzelník předvádí trapné karetní triky a fousatá dáma pokřikuje z klece. Zkrátka se přijďte podívat na představení, nebudete zklamaní.