MOVE Fest 2017: VU

Compagnie Sacékripa

Představení na pomezí mezi hrou s objekty, miniaturou, cirkusem a nedobrovolným klaunstvím je sólem pro manipulátora každodenních předmětů, precizního, jemného a až příliš spořádaného. Na rozdíl od hyperaktivních lidí se zajímá o věci, které se mohou zdát až směšné nebo neškodné, ale v jeho hlubokém a upřímném přístupu se zdají být velmi důležité.

Hraje: Etienne Manceau (laureát Circus Next)
Konzultant: Sylvain Cousin
Koproducenti:  Pronomade(s) en HAute Garonne – Centre national des arts de la  rue /  Le Samovar / Quelques p´Arts / Circa Auch / Le Petite Pierre / L´Espace Catastrophe / La Grainerie / Le Lido

Vhodné od 6 let
Délka: 50 minut

“Náročnost fyzického výkonu akrobata transformoval do mentální a manuální ekvilibristiky klauna. S naléhavou jemností a klidem ztvárnil každodenní činy, na kterých se všichni podílíme, způsobem vyjádření skutečných emocí.”
Radim Vizváry, Taneční aktuality

“Celé je to totiž nejen absurdní hra na to, jak jednoduché věci provést co nejkomplikovaněji, ale take velmi přesná, vynalézavá a interaktivní klauniáda. Tak trochu ve stylu Mr.Beana, jen nesrovnatelně jemnější, minimalističtější a prostá jakékoliv televizní podbízivosti.”
Jakub Škorpil, Svět a divadlo 2015