MOVE Fest: 3CM (PREMIÉRA)

Šárka Bočková & Vojtěch Fülep

Současný tanec

Světový premiéra představení 3CM (čti tři centimetry), které vznikalo v koprodukci Kulturního centra Cooltour Ostrava a zahájení MOVE Festu Ostrava 2016. Nonverbální experimentální projekt, ve kterém se mísí herectví, clownerie, současný tanec, a závěsná akrobacie. Přináší téma známé všem na světě. Vztah mezi mužem a ženou a jejich odlišné pohledy na svět.

Představení nám ukáže, jak tenká může být hranice mezi životem ve vyšší společnosti a nahlížení na ostatní z výšin a strmý pád dolů na zem.

režie: Maksim Komaro
koncept + hrají: Šárka Bočková, Vojtěch Fülep
hudební spolupráce: Ondřej Malý, Jiří Hanus, Martin Dytko
produkce: Lucie Špačková

vzniká v koprodukci Kulturního centra Cooltour

Více informací na http://movefest.cz

O MOVE Festu Ostrava 2016

Move fest je festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Pokud nevíte co čekat od pojmů jako je současný tanec a podobně, zahoďte obavy. Současný tanec či pohybové divadlo není jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd. Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry jsou pro všechny.

Nebudeme vás nutit koukat na operní pěvce s bílými parukami, ani ultrapřekombinovaná představení, kde herci stojí hodinu na místě a nic nedělají. Na druhou stranu zase nečekejte žádnou nudnou klasiku ani cirkusovou show, kde cvičení pudli pobíhají ze strany na stranu, kouzelník předvádí trapné karetní triky a fousatá dáma pokřikuje z klece. Zkrátka se přijďte podívat na představení, nebudete zklamaní.