MOVE Fest: Divočina, marnivost ptačích per

BURKI&COM

Současný tanec

Ostravská premiéra inscenace Divočina nás zavede do samého nitra přírody. Ukáže nám její krásu i záludnost a propojí ji s naším každodenním životem. Přestože se ve společnosti snažíme být sofistikovaní, i my sami často propadáme základním pudům a instinktům.

Opojný narcismus, chybějící hrdinové, boj o přežití i vnitrodruhová agrese v koktejlu plném lásky, radosti a smrti. Pohybová vizualizace čisté krásy základních reflexů.

„Jednotlivé výjevy nejsou prvoplánově zábavné, jejich atmosféra se mění a kolísá. Co vyhlíží jako hra a škádlení se může zvrhnout do násilí, i naopak. Tak zůstává v celé inscenaci stále přítomné napětí a nejistota, jež jsou právě tím, co tak dobře dramaturgicky funguje.“ Lucie Kocourková, Taneční aktuality

Jaké je hranice mezi městem a přírodou? Jaký je člověk, který se vyčlenil ze své přirozenosti? A co to je vlastně přirozenost?


Libreto, režie, choreografie: Jana Burkiewiczová
tanečníci: Linda Caridad Fernandez Saez, Simona Machovičová, Edita Antalová, Jindřich Panský, Matyáš Ramba, Jakub Sedláček
scénografie: Veronika Jiroušková
kostýmy: Milina Havrlantová, Veronika Jiroušková
hudba: Sára Vondrášková (never sol)
produkce: Zuzana Skulová
grafický design: Martina Černá (Imagery)
fotografie plakátu: Salim Issa
fotografie představení: Kiva
producent: Burki&com

FB event

Více informací na www.movefest.cz

O MOVE Festu Ostrava 2016

Move fest je festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Pokud nevíte co čekat od pojmů jako je současný tanec a podobně, zahoďte obavy. Současný tanec či pohybové divadlo není jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd. Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry jsou pro všechny.

Nebudeme vás nutit koukat na operní pěvce s bílými parukami, ani ultrapřekombinovaná představení, kde herci stojí hodinu na místě a nic nedělají. Na druhou stranu zase nečekejte žádnou nudnou klasiku ani cirkusovou show, kde cvičení pudli pobíhají ze strany na stranu, kouzelník předvádí trapné karetní triky a fousatá dáma pokřikuje z klece. Zkrátka se přijďte podívat na představení, nebudete zklamaní.