Move Fest Ostrava 2020

Mezinárodní festival tance, cirkusu a fyzického divadla

Už od roku 2013, MOVE Fest rok co rok do Ostravy v květnu přivážel špičky české i světové taneční, novo-cirkusové a vůbec pohybové umělecké scény. Letos jsme byli nuceni posunout tento festival až na říjen, ale na kvalitě mu to zaručeně neubralo. Jen přídomek „mezinárodní“ letos používáme velice opatrně a s pokorou. Situace je nevyzpytatelná a je možné, že už zítra budeme muset zůstat doma a kultura zase na chvíli usne. Tak si ji pořádně užijme, dokud ji máme!

Letos nás v rámci Move Festu 2020 čeká sedm titulů. Festival zahajujeme ve středu 7. října unikátním spojením akrobatů z Losers Cirque Company s mimem Radimem Vizvárym a jejich společnou inscenací Heroes. Hlavním cílem této mise bude přežít. A aby toho nebylo na jednu středu málo, čeká nás i večerní představení a to premiéra žhavé novinky Brave New Life. Tato inscenace na pomezí divadla a tance vznikala téměř dva roky někde mezi ostravským Kulturním centrem Cooltour a slovenskou Tabačkou Kulturfabrik ve spolupráci česko-slovenského tvůrčího týmu a jsme na ni nesmírně hrdi. Brave New Life vám přináší Ministerstvo pravdy, které vám zabezpečí krásný nový život. A nebo ne?

Druhý festivalový den patří slovenskému choreografovi, režisérovi a tanečníkovi Martinovi Talagovi. S ním se podíváme do kouzelných prostor bývalého hotelu Palace. V první inscenaci Soma dává Martin možnost zapojit se ostravskými performerům, s kterými pro Ostravu nazkouší zcela jedinečnou verzi jen a jen pro Vás. Večerní, až noční, Faunus pak bude jeho one man show oslavou neomezených možností lidského těla.

Move Festový pátek ovládne Nela Kornetová a její pohybová company T.I.T.S. s téměř interaktivním představením Cult Of Busy. Ať už jste jakkoliv busy, na tohle si čas najděte, protože to bude stát za to. A ani si nebude muset vypínat mobil. Budete ho dokonce potřebovat.

CULT OF BUSY teaser Momentum from hajdelak on Vimeo.

Víkend zahájíme s Miřenkou Čechovou v bývalém obchodním domě Ostravica-Textilia. Ta si v něm se svou company Tantehorse bude hrát celý týden a my v sobotu uvidíme výsledek jejich společného site-specific projektu Rise again, rise, my dust!, který spojuje. Spojuje nové a staré. Spojuje historii a současnost. Spojuje balet a operu. Spojuje nás a Vás.

Festival pak zakončíme v neděli s Burki & com. a Růžovým Samurajem – tanečně akrobatickým představením pro celou rodinu o hrdinech takových, jaké je vidí děti. Hrdiny jsme začali, hrdiny skončíme… 

Věříme, že si v této bohaté nabídce tance, akrobacie, nového cirkus a pohybu, najde každý to své. Bližší informace o festivalu a všech představeních najdete na webu www.movefest.cz a vstupenky můžete koupit zde 👉 https://bit.ly/MoveFest2020 🙂