MOVE Fest: Walls & Handbags

Losers Cirque Company

Nový cirkus

Losers rozhodně nejsou žádní lúzři, ani obyčejní cirkusáci. V Ostravě poprvé představí inscenaci s názvem Walls and Handbags, kde hlavní roli hraje osmiletý klučina, a jak o představení trefně psali v Blesku „Chlapec lítá vzduchem jako horký brambor!“ Nejvyšší level akrobacie divadla a tance v jednom vystoupení o dětské fantazii. Vtipné, dynamické a nesentimentální dílo.

„Kdesi ve městě, na dvoře bloku domů, stojí zeď. Ta zeď je výzvou, zkouškou odvahy, ale i startem k imaginaci. Za zdí totiž může být celý svět. Stačí ji jen přelézt, anebo na ni vylézt, a pohlédnout na město z ptačí perspektivy.“  

Nebo otevřít zavazadlo a vzpomenout si na písničku:

Když byl kluk klukem,
nevěděl, že je klukem,
se svěšenýma rukama chodil,
dělalo se mu zle ze špenátu,
mléčné rýže, hrachu,
i z dušeného květáku.
A dnes to všechno jí.

Představení, které se ptá na to, jaká je hranice mezi dětskou představivostí a „dospěláckým“ světem. A nejsme všichni tak trochu děti?

Vstupné: 150 Kč

FB Event

Více informací na www.movefest.cz


Námět: Marija Pavlović (SRB)
Libreto, režie a choreografie: Jana Burkiewiczová
Režie a dramaturgie: SKUTR (SK/CZ)
Výprava: Adriana Černá
Hudba: Petr Kaláb
Návrh akrobatických modulů: Petr Horníček, Zdeněk Moravec
Asistent režie, herecká supervize: Željko Maksimović (SRB)
Světla: Michal Bláha
Zvuk: Marián Starý
Produkce: United Arts
Účinkují: Petr Horníček, Lukáš Macháček, Matyáš Ramba, Vítězslav Ramba, Jindřich Panský a Kryštof Unger
Hlas ze záznamu: Csongor Kassai (HUN/SK) a Željko Maksimović (SRB)

O MOVE Festu Ostrava 2016

Move fest je festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Pokud nevíte co čekat od pojmů jako je současný tanec a podobně, zahoďte obavy. Současný tanec či pohybové divadlo není jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd. Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry jsou pro všechny.

Nebudeme vás nutit koukat na operní pěvce s bílými parukami, ani ultrapřekombinovaná představení, kde herci stojí hodinu na místě a nic nedělají. Na druhou stranu zase nečekejte žádnou nudnou klasiku ani cirkusovou show, kde cvičení pudli pobíhají ze strany na stranu, kouzelník předvádí trapné karetní triky a fousatá dáma pokřikuje z klece. Zkrátka se přijďte podívat na představení, nebudete zklamaní.