MOVE Valmez

festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla

Velký sál Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí

První ročník festivalu současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla ve Valašském Meziříčí. Tak se dá jednoduše shrnout festival MOVE Valmez, který čeká v neděli 16. 12. 2018 premiéra!

Pořádající Základní umělecká škola Alfréda Radoka zde pro svůj městem-hýbající debut přiváží přímo taneční špičku oceněnou prestižní Cenou Thálie 2016. Vystoupí zde totiž jedna z nejvýraznějších osobností současného mimického divadla v Evropě – Radim Vizváry, mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. Jeho představení Sólo, které už v Cooltouru dobře známe, doplní žáci a absolventi pořádající školy.

V rámci představení uvidíte, co dnes znamená pantomima,“ láká Denisa Varga Vašíčková, vedoucí tanečního oboru pořádající školy. Sólo je totiž opravdu jedinečné taneční představení, které obsáhne klasickou i současnou pantomimu. Radim Vizváry v něm představí současná, klasická, poetická i komická díla. Během večera vás bez jediného slova dokáže rozesmát i rozbrečet.

Denisa Varga Vašíčková pro speciální večer připravila také řadu choreografií, které obohatí festivalový program. Těšit se můžete na nejmenší děti ze ZUŠ Alfréda Radoka, ale také na absolventy, kteří vystupují v taneční skupině D-Company.

 

Move Valmez se uskuteční 16. prosince od 17:00 ve Velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Předprodej vstupenek v ceně 100,- probíhá v Informačním centru nebo prostřednictvím internetových stránek www.kzvalmez.cz. Na místě se budou prodávat vstupenky za 150,- Kč.