MSI: Gaga class s Natašou Novotnou

Nataša Novotná

Pohybový workshop

Nová scéna

Lekce Gaga trvají jednu hodinu a učí je tanečníci v úzké spolupráci s Ohadem Naharinem. Lektoři vedou účastníky pomocí série evokativních instrukcí, které postupně vystavějí jednu na druhou. Spíše než kopírovaní určitého pohybu, je každý z účastníků veden k aktivnímu prozkoumání daných instrukcí, tak aby každý sám nebo každá sama objevili vlastní interpretaci daných informací a uměli je přizpůsobit úkolu . Gaga lekce nabízí účastníkům kreativní rámec k propojení s vlastním tělem a představivostí, zvýší povědomí o vlastní fyzikalitě, zlepší ohebnost a výdrž a ve vstřícné a příjemné atmosféře dají zažít radost z fyzického pohybu.  

Gaga je nová cesta ke získání zkušenosti a sebeuvědomění skrze vlastní tělo. Nabízí rámec úkolů vedoucích k jeho poznání a posílení, odlehčuje smyslům a imaginaci, zároveň přidává pružnost, výdrž a agilitu. Gaga umožní odkrýt tělesnou slabost, povzbudí ochablé části, vyjeví skryté bloky a pomůže nám zbavit se jich. Gaga je tréninkem instinktivního pohybu, posiluje vazbu mezi vědomím a nevědomím. Vede nás k prožitku čisté a nekomplikované svobody a potěšení.


V příjemném prostředí, v pohodlném oblečení, za doprovodu hudby. Každý sám za sebe, v napojení na druhé. “Začneme si více uvědomovat vlastní tvar. Napojíme se na pocit nekonečných možností. Objevujeme další rozměry pohybu; užíváme si když nás svaly pálí; jsme vždy ve střehu; jsme si vědomi vlastní výbušnosti a občas ji použijeme. Měníme své zvyky tím, že nacházíme nové. Jdeme za hranici toho, co je nám vlastní. Umíme být v klidu a velmi přítomní zároveň.” – Ohad Naharin

 

O lektorovi:

Nataša Novotná – tanečnice, lektorka a choreografka; spoluzakladatelka souboru současného tance 420PEOPLE (od r. 2007), garant tanečního studia Nové scény ND (od r. 2010), zakladatelka Kyliánova nadačního fondu (od r. 2017) Lektorka Gaga od léta 2017 – certifikát pro výuku získala po výběrovém studiu v Tel Avivu, souhlas k užití vlastní momentálně exkluzivně jako jediná v ČR.

Úroveň: **

Kapacita: 25 osob

Cena za 5 lekcí:

  • 800Kč dospělí
  • 650Kč studenti a profesionálové
  • 550Kč studenti a pedagogovéJKO, MOVE Company a Bílá holubice

Cena za 1 lekci:

  • 180Kč dospělí
  • 150Kč studenti a profesionálové