MSI: Repertoár: Nataša Novotná

Nataša Novotná

Pohybový workshop

Nová scéna

Lekce repertoáru vychází z dlouholetých zkušeností Nataši Novotné na poli profesionálního tance. Ponoříte se do práce NDT a Jiřího Kyliána, stejně tak se ponoříte do choreografických postupů Ohada Naharina. Nataša si pro vás připravila výběr principů a postupů, které vám posunou náhled na interpretaci opět o level výš.

Doporučujeme absolvovat společně s lekcemi gaga.

O lektorovi:

Po absolutoriu na Janáčkově konzervatoři  v Ostravě získala Nataša Novotná 
v roce 1997 angažmá v nizozemském souboru Nederlands Dans Teater 2 pod vedením Jiřího Kyliána.
V letech 2000 – 2002 působila v souboru Göteborgs Operan Ballet ve Švédsku, kde mimo jiné obdržela ocenění za roli Julie v inscenaci Romeo & Juliette od M. Müllera. V létě 2002 se vrátila do Nizozemí a stala se členkou Nederlands Dans Theater 1. Měla možnost tvořit a pracovat s předními světovými choreografy: J. Kyliánem, W. Forsythem, O. Naharinem, M. Ekem, P. Lightfootem nebo Crystal Pythe. Nizozemskými kritiky byla dvakrát nominována jako ‚nejlepší tanečník‘ za interpretaci děl Duo (W. Forsythe) a Pneuma (J. Inger).

V letech 2004-2006 připravovala benefiční představení NDT Choreographic Workshop.

Od roku 2006 pracuje nezávisle, především jako tanečnice hostuje v souborech a představeních po celém světě. Spolupracuje s předními tanečními scénami a jejich tvůrci (Tero Saarinen Company ve Finsku, Copenhagen International Ballet, Korzo Theater v Nizozemí, sólistou italské La Scaly Robertem Bollem nebo s londýnským Sadler’s Wells v představení se Sylvie Guillem). Působí jako pedagog a taneční mistr.

V roce 2007 založila spolu s Václavem Kunešem vlastní taneční soubor 420PEOPLE se sídlem v Praze. Z první produkce souboru získala Nataša ocenění kritiků tanečního magazínu Dance Europe za nejlepší taneční výkon v choreografii Small Hour, v téže roli i prestižní Cenu Thálie. 
Na závěrečném gala-večeru festivalu Tanec Praha ji byl udělen titul Tanečník roku 2009. Kromě úspěšných hostování v Evropě, zahájil v roce 2010 soubor 420PEOPLE, jehož je Nataša Novotná výkonnou ředitelkou, rezidenci na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Od roku 2007 Nataša uvádí také vlastní choreografie – Znaky o Znacích (2007) pro Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Sacrebleu (2010) pro 420PEOPLE ve spolupráci s holandským divadlem Korzo, Pták Ohnivák (2012) pro balet ND Brno, Rezonance na pěší vzdálenost (2012) ve spolupráci 420PEOPLE a orchestru Berg, v premiéře na Nové scéně ND v Praze. Poslední z jejích prací, inscenace Škrtič pro NDM v Ostravě, byla v domácí soutěži BALET 2014 oceněna za vynálezavé divadelní zpracování.

Úroveň: ***

Kapacita: 20 osob

Cena za 5 lekcí:

  • 1000Kč dospělí
  • 900Kč studenti a profesionálové
  • 750Kč studenti a pedagogové JKO, MOVE Company a Bílá holubice

Cena za 1 lekci: 230kč dospělý/200kč studenti a profi