Nekonvenční vánoční jarmark 2015

vánoční trhy s originální rukodělnou tvorbou

Cooltour

Rok se s rokem pomalu schází a nám se blíží v pořadí již pátý Nekonvenční vánoční jarmark v Cooltouru!

Desítky rukodělných tvůrců z Moravy, Čech a Slovenska opět zaplní ostravské „cooltourní“ centrum poslední víkend před Vánoci – tentokráte ve „zlatou sobotu“, aby nám nabídli jedinečné a originální řešení našich vánočních nadílek pěkně v teple, pod jednou střechou a na poslední chvíli;)

Co se bude letos kromě nákupů a nákupů dít?

Vedle již tradičních představení pro děti a tvůrčích dílen pro malé i velké chystáme letos dvě novinky v programu.

Jednou je MALÝ JARMARK nebo-li vánoční trh s dětskou rukodělnou tvorbou. To aby si děti vyzkoušely jaké je to být tvůrčím dospělákem :) Svou tvorbu nám představí Markétka a Vašek Otiskovi, Tobiáš a Antonín Pajdovi, Lýdie Bernard, Amálka Špinková a Nelinka a Vilma Radovy.

Druhou letošní novinkou je sousedská VÝMĚNA VÁNOČNÍHO CUKROVÍ. Máte už vanilkových rohlíčků plné zuby, ale nestíháte v tom předvánočním shonu ještě napéct 10 druhů cukroví? Přineste, čeho máte dostatek a směňte je se sousedy za jiné druhy cukroví, které umí nejlépe zase oni. Společně ty Vánoce zvládneme na pohodu :)

Kdy a co konkrétně?

PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI v Coolně

11:00 Hana Dvořáčková, Kateřina Řeřichová O kouzelné vánočce s myškou Klárkou a veverkou Terkou – pohádka o kouzlu Vánoc, tradicích a vzájemné pomoci

14:00 David Velčovský Strašfuňákova vánočka – Strašfuňák je skřítek s velmi bujnou fantazií. Zatím co ve svém starém kufru spí, v jeho snech se rodí neuvěřitelné příběhy, které pak sám rád vypráví. Budete se divit, co vše se mu zdálo o Vánocích…

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

10:00 – 17:00 Kavárna: Markéta Ryšlavá (Floristické studio Crocus) Výroba dekorací na vánoční tabuli (stromečky, svícny, pugéty)

10:00 – 12:00 Kavárna: OMG CupCakeS.cz OStrAVA Zdobení vánočních cupcaků

11:00 – 13:00 Coolnička: Tereza Mičková Vánoční sněhuláčci z víček
 
12:00 – 14:00 Coolna: Regina Michnová (dubinek3) Ručně šité vánoční ozdoby z filcu
 
13:00 – 15:00 Coolnička: Atelier-koira-kissa Tisk vánočních ozdob
 
15:00 – 17:00 Coolnička: U Zajdánka Vánoce u Zajdánka – malování textilních ozdob
 
15:00 – 17:00 Coolna: Hravá móda Výroba přáníček k dárečkům

 

SEZNAM LETOŠNÍCH PRODEJCŮ

Abraka Gabra, alma-ata, Apolenarenja a Astronaut, Artewilla, ArtGi, Atelier-koira-kissa, bbianca, Bez mámy, BiBi, Binarová Hana, Boio, City Folklore, Clockwork Imagination, DARECEKNAMIRU, David Šuška handcrafted, Design by Hifi, Doplněk pro život, dubinek3, Dvorský Lukáš, evushaa, expaniuma, Feltestic, FibreArt, FiFiFashion, Fisk a Keramika Strom, Galerie Glara, Grossová Klára, Handsome Pickles, Hoopoeleather, Hravá móda, Chriss Pola, Jaroňová Martina, jezuskote, Kabelkový Slon, Končiny, Kožušník Petr, lenawork, Leny-ka, Lilek’s purses, LIUC, lorijana, Lucajda, LUCKYskirt, Mačkaná keramika, Manuli & Múza, marionetka, Mayaka, mh, Miha ilustration, Minočka + Lucky Art, MUXU, Mydlárna v Hnízdě, NÁUŠŇÁTKA, Ňů fešn šopa, Opavská Veronika, Oringle, OWI-KREATIV, PANMON, Papiliones, PARADA, PLASTIC IS FANTASTIC, Pohořelská Michaela, POMPOMpapir, Pompons, Porce a Já.a.tečka, Prata, Queen Ela, RaViJoLa, Sidonie Design, Siudová Martina, Sralouni, Studio PES, Studio Renchinchay, Sůvy z nudlí, Tea, TimeWood, TOOP Design, U Štěstí dam, U Zajdánka, Udělej si placku, Vagabondlady, vivido, Vladstraschna, Vrchovská Petra, ZPÁTKY K BYLINÁM a Zuzka textil.

POZOR, LETOS ROZŠIŘUJEME PRODEJNÍ PROSTORY NA DVA SÁLY! NEZAPOMEŇTE NAVŠTÍVIT OBA!

A co více na letošním Jarmarku? Příjemné a usměvavé tváře prodávajících autorů, setkání s přáteli, výborné jídlo a farmářské dárečky a mňamky, voňavý vánoční punč na vnitřním i venkovním baru a spontánní stavba sněhuláků (pokud letos Martin na bílém koni nezbloudí).

Prostě jaký si ten Jarmark společně uděláme, takový ho budeme mít. A zatím nám to tedy šlo! ;)

  • PRO HLADOVÉ, MLSNÉ A CO DO STRAVY UVĚDOMĚLÉ

O spokojenost chuťových buněk se letos postarají:

Kavárna: OMG CupCakeS.cz OStrAVA, Jopková Kateřina, BonGusta, Ekocentrum Pidifarma Petrklíč, Polívkárna a legendární Irenčina bůčková pomazánka!

Zahrádka: Mutant Fast Food, sypané čaje Mamma Tea, Sheep shop, Fajna pasta, Kofi Lab a Oktarína TR.

  • PRO RODINY S DĚTMI

Jarmark myslí na celou rodinu! Pro děti jsou připraveny tvůrčí dílny a představení, pro ty úplně maličké s doprovodem „lítaliště“ v Coolně a parkoviště pro kočárky (zámek k zapůjčení u infodesku). V prostorách Coolny bude také místnost pro kojící a přebalující matky a otce (klíč na vyžádání u infodesku). Znavení otcové mohou spočinout v „odkládacím prostoru pro muže“ na balkóně v prvním patře.

Sledujte také FB událost zde: https://www.facebook.com/events/1685577798341533/