Němý Shakespeare: Hamlet

Projekce

Kavárna

Němý Shakespeare s živou hudbou: Hamlet (1921)

Filmová projekce legendárního celovečerního snímku vycházejícího z díla slavného dramatika. V titulní roli dánského prince se představí netradičně žena, ikona němé kinematografie Asta Nielsen.

Živou hudbu obstarají Jiří Macháček a Pavel Johan Johančík. Úvodní slovo Martin Jiroušek.
Pořádá Protimluv.

Kasovní trhák z roku 1921 Hamlet v německé produkci s Astou Nielsen v titulní roli, představuje jeden z prvních německých filmových hitů úspěšných v zámoří po prohrané 1. světové válce. Scénář se inspiruje slavným Shakespearovým dramatem jen do jisté míry, vychází rovněž z norské ságy z 12. století, kde se Hamlet narodil jako žena.

Akce je součástí projektu Shakespeare Ostrava 2016 a završuje dosavadní spolupráci tria Jiroušek, Macháček, Johančík. JMJ mají za sebou soustavnou spolupráci s filmovými festivaly a vybranými kinosály (například Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Festival nad řekou v Písku, Minikino v Ostravě aj.). Podíleli se na uvedení nestárnoucí klasiky a znovuoživení legendárních děl jako je Upír Nosferatu, Pražský student, Kabinet doktora Caligariho, Metropolis, Zánik domu Usherů, 20 tisíc mil pod mořem atd.

Délka filmu cca. 120 minut.
Vstupné dobrovolné.