Of Riders and Running Horses

Taneční představení

Představení, které se koná v rámci Tance Praha 2016 v Ostravě! Osvěžující zážitek, strhující atmosféra, rituál plný pohybu a hudby – to je open air projekt britského souboru Still House. Ze šťavnatých ingrediencí společné zábavy, excelentního tance, živé hudby a půvabů stmívání je umíchán svůdný koktejl jako stvořený ke společnému dobrodružství. Hudební part uznávaných hudebníků a skladatelů Sama Halmaracka a Luka Harneye je hlubině propojen s inovativní směsí tanečních stylů, které můžeme označit za moderní folklor – namátkou půjde o jumpstyle, free step či house. Ale nemusíte umět kroky – autorovi projektu Danu Canhamovi jde především o probuzení společného vnímání a sdílení zážitku, který budete chtít naplno prožít!

Credits:
Director: Dan Canham
Associate director: Laura Dannequin
Music: Sam Halmarack & Luke Harney
Performers: Anna Kazsuba (Fabulous Beast), Isabelle Cressy (punchdrunk), Odilia Egyiawan (Major Lazer), Tilly Webber, Tanya Richam-Odoi (DV8, Phoenix), Stephanie McMann (titled)
Costume designer: Bianca Ward
Production manager and Lighting designer: Greg Mickelborough
Tour producer: Helen Edwards

O festivalu Tanec Praha

TANEC PRAHA je Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, který se každoročně koná v průběhu června v Praze a dalších regionech České republiky. Hlavním posláním festivalu je reagovat na měnící se podmínky a nové impulzy společenské i umělecké a umožnit co nejširší veřejnosti vnímat progresivní trendy a vrcholná díla tanečně – divadelních oborů. Kvalita, pestrost, aktuálnost, přesah do jiných žánrů i prostor pro experiment, to jsou pro Uměleckou radu festivalu důležité prvky při výběru skladby programu.

Více info na http://www.tanecpraha.cz/ 

ORARH-1Of Riders and Running Horses, DUFEST15, Rooftop, NCP Car Park, Farringdon