Ostravské dny 2017 – Festival nové a experimentální hudby

Avantgardní, experimentální i riskantní: přesně taková bude hudba, která 29.8. rození Cooltour v rámci Ostravských dnů 2017.

Bienále nové a experimentální hudby Ostravské dny patří v celosvětovém měřítku mezi unikátní akce s bohatou mezinárodní účastí na straně účinkujících i návštěvníků. Konec srpna bude ve znamení celé řady premiér, i co se interpretů týče: nejnapínavější bude debut symfonického orchestru ONO, který je složen ze stovky mladých hráčů, kteří se sjedou z celého světa. Nové bude provedení opery Miroslava Srnky Make No Noise v industriálu. ONO i renomovaná Ostravská banda předvedou své schopnosti v desítkách skladeb, které jinde neuslyšíte. Do Ostravy míří i řada sólistů a souborů, kteří svůj čas věnují soudobé hudbě a patří v tomto ranku mezi hvězdné interprety (Hana Kotková, Holger Falk, String Noise, Momenta Quartet a Loadbang z New Yorku nebo Neue Vocalsolisten Stuttgart). Několik mimořádných výkonů můžete slyšet například na Noci sól v Cooltouru, která proběhne v úterý 29. srpna od 21 hodin a během níž se představí řada vynikajících sólistů: posluchače rozhodně šetřit nebudou.

 

Za 16 let intenzivní práce se nám podařilo zanést Ostravu na mapu významných metropolí soudobé hudby. Dochází zde k unikátním setkáním napříč generacemi hudebníků, skladatelů i publika,“ dodává k přehlídce její umělecký ředitel, dirigent a skladatel Petr Kotík.

Ostravské dny jsou razantní reakcí na situaci, která u nás v hudební oblasti panuje a je poznamenaná soustředěním se na hudbu minulosti. Během deseti dnů, které přinesou desítky hodin hudby, se tato situace změní a hudba přítomnosti přestane být nevítaným rozptýlením – stane se běžnou součástí života, tak jako tomu bylo kdysi.

Festival Ostravské dny je unikátní příležitostí poznat nekompromisní hudební cesty 20. a 21. století. Přijďte!

Více informací na webu www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/  a facebooku https://www.facebook.com/ocnhOva/

Předprodej vstupenek v síti GoOut a na www.ostravainfo.cz.