Ponk a Cash Savage &The Last Drinks

Koncert

Zahrádka

Jeden večer, dva koncerty! To bude PONK – brněnské postfolklorní trio hrající ve složení housle, cimbál, kontrabas a CASH SAVAGE – šestihlavé hudební monstrum z australského Melbourne. Kapela, vyhlášená po nejlepších klubech Austrálie svými nespoutanými koncerty, hypnotizuje publikum nezaměnitelnou směsí zhýralého blues, alternativní country, garážového rock’n’rollu a odzbrojující otevřeností svých textů!

PONK (20:00)

Brněnské postfolklorní trio, které v roce 2015 vydalo debutovou desku s názvem Postfolklor (cena Anděl v ktagorii World music), kde velmi novátorským způsobem zpracovává moravské lidové písně. Kapela zaujala tuzemská i zahraniční média a album Postfolklor se dočkalo mnoha nadšených recenzí, dva měsíce po sobě bodovalo v TOP 20 World Music Charts Europe, skladby zněly na vlnách Rádia 1, Radia Wave, Proglasu, Českého rozhlasu, Deutschlandradio Kultur, maďarského Bártók Rádió i několika rádií v USA.

Trio PONK bylo vybráno mezi české zástupce Mezinárodní hudební konference a showcase Czech Music Crossroads konané v červenci 2016 v Ostravě, kde v konkurenci tuzemských, slovenských, polských a maďarských hudebních skupin získalo druhé místo v soutěži o nejlepší kapelu v divácké i expertní volbě.

Mezinárodní porota odborníků nominovala Ponk jako vůbec první česky zpívající kapelu k vystoupení na prestižním hudebním veletrhu WOMEX – The World Music Expo, který proběhl v říjnu 2016 v Santiago de Compostela. Ponk se prezentoval před novináři, hledači talentů, zástupci festivalů a vydavatelství z celého světa. V rámci tohoto ročníku byl jediným zástupcem střední Evropy a teprve třetím zástupcem České republiky v celé historii Womexu.

 

CASH SAVAGE (21:00)

Jsou šestihlavé hudební monstrum z australského Melbourne. Kapela, vyhlášená po nejlepších klubech Austrálie svými nespoutanými koncerty, hypnotizuje publikum nezaměnitelnou směsí zhýralého blues, alternativní country, garážového rock’n’rollu a odzbrojující otevřeností svých textů.

Cash Savage and The Last Drinks se na scéně objevili v roce 2011 a rychle si získali místo na předních australských festivalech, jako Meredith Music Festival, Deni Blues, Roots and Wave Rock WA nebo Australian World Music Expo. Cash samotná ale brázdila s kytarou Austrálii již od roku 2009. Pověst kapely už ale doletěla i přes oceán a v roce 2015 absolvovali Cash Savage and The Last Drinks své první evropské turné. Mj. zahráli s velkým ohlasem i na na Colours of Ostrava a jejich vystoupení speciálně ocenila i ředitelka Colours Zlata Holušová.

Extatické vzestupy a zničující pády roku 2015 formovaly “One Of Us“, třetí a zatím poslední album Cash Savage. Patří tam její sňatek, evropské turné a ztráta několika blízkých přátel a členů rodiny. Po dlouhém období, kdy na sebe nechala působit tyto emocionální události a psala texty, zamířila Cash Savage do studia, vytočila volume na zesilovači naplno a začala skládat skladby pro nové album. „One Of Us“ produkoval opět Nick Finch z Graveyard Train a vyšlo v červenci 2016 u Mistletone Records. Deska navazuje na kritikou oslavované předchozí album „The Hypnotiser“ a představuje skvělou kolekci stylově zahraného temného blues country, kterým se kapela proslavila.

 

Vstupné: dobrovolné