Příští přísliby

Nová scéna

Světová premiéra! Porevoluční generace současného tance – Nina Vangeli, Lucia Kašiarová, Kristýna Slezáková a Honza Malík předávají žezlo generaci nastupující v rámci komponovaného večera na téma „30 let tancem ke svobodě“.

Čeká nás:

👉 přednáška Niny Vangeli
👉 diskuze s hosty, která se bude týkat především otázek „Co v dnešní době formuje umělcovo sebevyjádření?“ a „Nakolik je umělec nucen podléhat současným trendům?“

👉 SVĚTOVÁ PREMIÉRA nastupující tvůrčí generace v podání absolventek Konzervatoře Duncan centre Jitky Čechové „CHIAROSCURO HÉDONISTICO“ a Nikoly Němcové „DISKURZ POMÍJIVOSTI“

👉Jitka Čechová: CHIAROSCURO HÉDONISTICO
Tedy světlo a tma…

Mladí, krásní, dokonalí…a sami pro sebe. Stoupají ke hvězdám a ještě výš. Nevidí, neslyší, jejich jediným společníkem je odraz v zrcadle. „Já jsem král slunce, já jsem královna vesmíru,“ zní v jejich hlavách. Ale co se stane, když spadnou ze svých vykonstruovaných výšin? Když dopadnou na zem, z níž jsou stvořeni? „Prach jsi a do prachu se navrátíš.“ Teprve tehdy se otevřou temná zákoutí jejich pokroucené duše. Náraz bude bolet, ale je jedinou cestou, jak se stát plnohodnotným člověkem. Člověkem se všemi jeho nedokonalostmi.
Choreografie je variací příběhu o Narcisovi, úvahou o tom, do jaké míry jsme ovlivněni potřebou dokonalosti.
Choreografie, scénografie, tanec: Jitka Čechová
Hudba: Thought Gang-David Lynch-Angelo Badalamenti, David Michal
Mix hudby: Václav Chalupský
Světelný design: Ondřej Růžička
Kostým: Iva Burkertová

👉 Nikola Němcová: DISKURZ POMÍJIVOSTI
Čas, časovost a smrtelnost jakožto konstitutivní určení lidství.

Naše existence, vědomý život, nejen že se odehrává v čase, ale sám je oním časováním a v jistém smyslu tvořitelem času. Čas sám tedy není jen vnější souřadnicí života, pouhé číslo, je to sama látka našeho života, kterou si navlékneme od narození do smrti.
Námět, režie: Nikola Němcová
Choreografie a interpretace: Nikola Němcová, Tereza Svobodová, Anežka Stráníková
Světelný design a scénografie: Ondřej Růžička, Nikola Němcová
Hudba: Steve Roach, Sarah Hopkins (Atmosphere for Dreaming, album Sound of the earth), Byron Metcalf (Fire Passage, album A Warning from the Elders)
Realizace kostýmů: Iva Sodomková