Puzzle + work in progress „Jáma lvová“

Anna Jirmanová a MOVE Dance Company

Taneční představení

AKCE NA KULTURU 1+1!

Představení Puzzle vznikalo během srpna a září na půdě Cooltouru pod vedením Aničky Jirmanové. V druhém zářijovém týdnu proběhla jeho premiéra jako vůbec první ostravská premiéra této sezóny. Naše nové představení z produkce MOVE Ostrava vás zavede do tajů psychologie a sociologie.

Choreografka a čtyři performeři se zaměřili na konflikt mezi extroverty a introverty, který  je výraznou složkou skupinové dynamiky a často hraje svou roli ve snaze o vyváženou společnost. V dnešní západní kultuře je upřednostňován a propagován extrovertni člověk a vedení je považováno za čistě extrovertní akci. Oproti tomu východní filozofie chápe, že opravdový vůdce bývá často nenápadný. Je možné najít přirozený průnik mezi těmito kontrasty? Je možné vytvořit společnost, kde všichni budou mít rovnocenný prostor pro vyjádření svých myšlenek v upřímné pozici svého charakteru? Jak najít “Middle ground” mezi hlasitým a tichým, aniž by se jedna strana cítila postavena mimo hranici svého přirozeného projevu? A jak nenásilnou formou docílit této vyváženosti? To jsou otázky stanovující výchozí bod choreografické tvorby  představení Puzzle.

Na vzniku představení se odhodlaně podíleli:

Námět a choreografie: Anna Jirmanova
Tančí: Dorota Hořanská, Daniela Kolková, Heidi Šinková, Jan Štrachal
Světelný design: Pavel Vitt
Hudba: Barbora Krutinová
Produkce: MOVE Ostrava a Cooltour Ostrava


Před představením PUZZLE jste srdečně zváni na ukázku představení „Jáma lvová„, které se zabývá tématem mediální manipulace. Taneční dvojice Sabina Bočková a Johana Pocková se v těchto dnech účastní rezidenčního pobytu v Cooltouru, během kterého pracují na své nové inscenaci. Na základě pozitivních ohlasů na jejich work in progress ukázky a zájmu Markéty Perroud a Yvony Kreuzmanové se naše rezidentky rozhodly pokračovat v tvorbě a vytvořit formát celovečerního představení, které bude uvedeno 3. 12. 2019 v Ponci. Ostravské taneční publikum bude mít tedy jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku vzniku tohoto nového představení.

Dramaturgie: Viktor Černický
Tančí: Sabina Bočková, Johana Pocková
Hudba: Lukáš Palán
Světelný design: Eliška Kociánová