Restaurant day Ostrava VIII

Karneval domácího kuchtění

Cooltour kavárna a spousta dalších podniků "s duší" v centru města

Bylo nebylo za devatero komíny a desatero těžními věžemi malebné město plné nadaných kuchtíků. A čtyřikrát do roka tam pečení holuby lítaly přímo do pusy. A ten den už se opět blíží …

V neděli 21.2.2016 se centrum města promění v jeden velký festival skvělého jídla. Navíc, veškeré dobroty nebudou ledajaké, připraví je naši přátelé, kamarádi, sousedi, známí a neznámí ve svých domácích kuchyních. Kromě jídla si užijete i spousty příběhů. Restaurant Day je o sdílení receptů, o rozjímání nad tajnými přísadami, o nezapomenutelných a málouvěřitelných historkách z kuchyní a poznáváním nových chutí.

V Ostravě je hlavou projektu Cooltour a koordinátorky Jitřenka Navrátilová a Petra Pifková. Ty podpořilo dvacet kaváren a restaurací, které nabídnou svůj prostor všem nadaným a nadšeným neprofesionálním kuchtíkům, aby mohli předvést své kulinářské umění a potěšit všechny gurmány. Stačí vyrazit právě v neděli do centra Ostravy, a můžete celé dopoledne (do vyjedení zásob) korzovat a ochutnávat.

Mapu a seznam kaváren a restaurací přidáme ve středu. Další informace a fotky hledejte na facebooku: https://www.facebook.com/restaurantdayostrava/.

Ve své domovině v Helsinkách tento krásný den spravuje tým dobrovolníků, který se také stará o webovou stránku www.restaurantday.org – kterou doporučujeme ke shlédnutí.

… A jestli se nepřejedli, hodují ještě teď.