Restaurant Day Ostrava XII.

Gastro den

Masarykovo náměstí, Cooltourní kavárna

Již po dvanácté se Ostrava připojuje k mezinárodnímu karnevalu domácích pokrmů, festivalu pro všechny domácí kuchtíky i jedlíky. Tentokrát máme díky spolupráci s Centrem kultury a vzdělávání k dispozici také budky na Masarykově náměstí a Restaurant Day se tak bude konat právě tam! 

Vaše cesty by však měly vést nejen na náměstí, ale také přímo do Cooltouru, kde připravujeme téměř tradiční výstavu prostřených stolů s malým jarmarkem designového kuchyňského textilu, nádobí a jiných doplňků do kuchyně, příjemnou chillout zónu, hravý a chutný workshop nejen pro děti a v neposlední řadě doprovodný program s foodblogery, který bude začínat ve 14 hodin.

Víte o někom, kdo si chtěl někdy otevřít restauraci? Nebo to zajímalo přímo vás? Tenhle den je pak skvělou příležitostí. Napečte své oblíbené dobroty, uvařte vaše speciality a přijďte si na Restaurant Day vyzkoušet, jaké to je nabízet vaše jídlo jako v restauraci. Registrovat sebe nebo své známé můžete ZDE.  Pozvání patří samozřejmě také těm, kteří jsou vděčnými jedlíky i gastrolabužníky!

Na jednoduchý princip festivalu pop-up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku přes Ostravu po Tokio. Nápadům se meze nekladou. Spolu s Cooltourem připravuje Restaurant Day ostravská foodblogerka Gastronautka.

 

Těšíme se na vás a na všechny dobroty!