Slovak Short Cinema

Film

Kavárna

Všechny uvedené filmy budou promítány v originálním znění s anglickými titulky:
YOU ARE HERE (2015): You Are Here je vizuálním pokusem o nejstarší turistické rozhledně na Slovensku a jejím správci Andrejovi. Zatímco venku sněží, Andrej trpělivě čeká. A poutníci mohou vidět celé své životy z vrcholu rozhledny. Všechny okolní hory jsou pokryty jejich osobními příběhy. Vidíme značku YOU ARE HERE, přesně jako na mapě. Proto, aby viděli, kde přesně se v jejich životním příběhu právě nachází.

V RADE (In Line, 2014): Čekání v řadě není vždy odměněno. Krátká animace o jedné z těch méně zábavných „aktivitách“ v našem životě.

CHRONOS (2015): Nespokojený muž středního věku najednou začne přes okno svého pokoje vidět svět běžící pozpátku vzhůru nohama. Tento film byl oceněn jako nejlepší krátký snímek na Philip K. Dick Science Fiction Film Festival 2016 v New Yorku.

SILA PRÍŤAŽLIVOSTI (Force of Attraction, 2014):
Dva kosmonauti reprezentující svoje země jsou postaveni proti sobě. Oba dva se ocitnou v otevřeném kosmu, kde přestávají platit zákony gravitace. Při vzájemném souboji odhalují překvapivé skutečnosti a zažívají dosud nepoznané pocity. Postupně zjišťují, že není důležité, co je rozděluje, ale co je spojuje.

HNIEZDO (Nest, 2015): Už několik let pan a paní Kičákovi, namísto odchodu do poklidného důchodu, rekonstruují jejich prázdné rodinné hnízdo v iluzi, že se jejich tři dospělé děti vrátí zpět do své vesnice. Každý z rodičů si absenci péče o děti kompenzoval svým vlastním způsobem a mnohem častěji materiální cestou, než v rámci jejich vzájemného vztahu.

KOVBOJSKO (Cowboy Land, 2015): Podle pravidel Divokého Západu musí být každý zloděj potrestán. Ale když se šerifovi pokazí kůň, není tu nikdo, kdo by zabránil porušování zákona.

HVIEZDA (The Star, 2012) vypráví příběh Jána Slováka, 55ti letého svářeče z Doprastavu, který propadl herecké vášni. Jeho touha se začala napňovat, když získal hlavní roli v divadelní adaptaci nejhoršího filmu všech dob – Plan 9 From Outer Space od Eda Wooda Jr. Desky, které znamenají svět, se staly jeho osudem.

VYMAZÁN (2016) Krátkometrážní studentský neo noir, natočený studenty Audiovizuální tvorby v Opavě.

Vstupné: 30,-

 

Slovak Short Cinema na Facebooku