Spectaculo Interesse: Bláznovy zápisky

Nikolaj Vasiljevič Gogoľ

Divadlo

Nová scéna

Spectaculo Interesse je festival pořádající Divadlo loutek Ostrava. U nás uvede inscenaci slavného ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogoľa – Bláznovy zápisky.

„Bože můj, jaký život to žijeme? Věčný boj mezi snem a skutečností.“
Psí opera. Groteskní drama o křehkém a upřímném člověku, který nikdy nebyl „in“. Deníkové zápisky  plné ideálů a víry v to dobré v nás. Neúspěch v lásce, závislé na společenském postavení, mašinérie byrokracie a přetvářky, absurdistán úřednických hodnot, které člověka dovedou až k pomatení mysli, bezmocnosti a samotě.

Příběh, který nepřestává inspirovat svou aktuálností a člověčinou.

Cena: 190 Kč

ZTP, ZTP/P: 95 Kč

senioři: 95 Kč

studenti: 50 Kč

Slevy jsou poskytovány po předložení průkazu.

Divadlo loutek Ostrava pořádá od roku 1995 v každém lichém roce mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, který patří v oblasti loutkového divadla k nejvýznamnějším akcím ve Střední Evropě.

Je to výběrová soutěžní přehlídka nejvýraznějších loutkářských inscenací z celého světa. 4. – 9. října 2015 se bude konat jedenácté bienále. Z přibližně 150 zhlédnutých představení vybrala dramaturgická rada 21 soutěžních titulů, které se odehrají na hlavní a alternativní scéně DLO či v sousedním multižánrovém centru Cooltour.

Na festivalu se představí umělci z tří kontinentů – z Kanady, Izraele, Francie,Španělska, Finska, Slovinska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a Česka. DLO bude hrát na festivalu představení Marvin a Vlku,dobré chutnání! mimo soutěž.

Bláznovy zápisky

Autor: Nikolaj Vasiljevič Gogoľ

Překlad: Viera Marušiaková

Scénář a režie:  Marián Pecko

Hudba: Róbert Mankovecký

Výprava: Pavol Andraško a. h.

Kostýmy a loutky: Eva Farkašová

Choreografie: Zuzana Ďuricová Hájková

Texty písní: Marián Pecko, Nikita Slovák

Hrají: Viktor Sabo, Ivana Kováčová, Marianna Mackurová, Eva Dočolomanská, Juraj Smutný, Anna Zemaníková

Zapisky blazna_72 Zapiskyblazna14 Zapiskyblazna40 Zapiskyblazna59

Z minulých let: