Suss! ! / Pšššt!

RaTaTam

Divadelní představení a debata

on-line

Zveme vás na letošní poslední představení Cooltouru!

Dlouho jsme doufali, že islandský divadelní soubor RaTaTam uvidíte naživo, ale doba divadlu nesvědčí. Proto vám toto vynikající představení přineseme online a to včetně diskuse, kterou jsme s uspořádali s hercem Gudmundurem Thorvaldssonem, zástupcem islandské umělecké scény.

„Suss“, v překladu „pšššt“, je velmi silným diváckým zážitkem. Představení je inspirováno vlnou domácího násilí v Rejkjavíku v roce 2016 a následnou společenskou debatou, která vedla ke změnám v zákonech týkající se tohoto patologického společenského jevu. Toto téma, o kterém se velmi těžce hovoří, je velmi aktuální právě teď, kdy je nervozita z karantén a budoucnosti přítomna v nejedné české domácnosti a často vede ke konfliktům, které ničí dospělé i děti.

Představení v angličtině s českými titulky ⤵️

V navazující diskusi mluvíme nejen o představení, ale také o projektu Shaking the Walls, o roli divadla v aktuálních tématech a dalších zajímavých tématech ⤵️

A pro nadšence přikládáme i debatu z polského Gdaňsku ⤵️

Uvedení představení je součástí projektu Shaking the Wall, který je podpořen z programu Creative Europe. Projekt zkoumá metaforické zdi ve společnosti a uměleckou formou na ně poukazuje a vysvětluje. V průběhu letošního roku jsme uspořádali řadu debat ve spolupráci s Centrem Pant, festival současného divadla Offenziva, novou produkci představení Brave New Life, které za zabývá tématem dezinformací a manipulace. Jako poslední uvádíme titul Suss našich partnerů z Rejkjavíku.Projekt Shaking the Walls byl podpořen z programu Creative Europe Evropské unie. Za další podporu rovněž děkujeme Moravskoslezskému kraji a Ministerstvu kultury ČR.