Swing & Rock’n’Roll Night Ostrava

Oblečte si motýlka nebo puntíkované šaty, zopakujte taneční kroky, a přijďte propařit večer se dvěma studentskými kapelami, které spojuje vášeň ke staré hudbě, ale taky strhující živá vystoupení.

Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates

Dejte nám písničku a my ji zahrajeme jako swing. „Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates“ je živá taneční kapela, která si bere velkou inspiraci z hudby čtyřicátých a padesátých let. Dvě trumpety, klarinet, elvisovský baryton, dívčí soprán jako z disneyovských pohádek, a obrovská smršť energie při živých vystoupeních, to jsou jejich hlavní zbraně. Repertoár kapely stojí na vlastních swingových a rock’n’rollových aranžmá známých písniček – a „na mušku“ si přitom berou skladby téměř jakéhokoli žánru. Napadlo by vás, že se dá písnička od Linkin Park zahrát tak, aby se vám u ní pohupovala kolena a svrběly vás jazzové ručičky? Zkuste přijít na koncert a přesvědčit se.

A živá vystoupení kapely Dirty Rudolph nejsou jen o navozování nostalgické atmosféry taneční zábavy z poloviny minulého století. Tenhle osmičlenný band je totiž složený především z ostřílených muzikantů a performerů. Polovinu kapely tvoří studenti nebo absolventi DAMU, popřípadě Pražské konzervatoře, druhou polovinu tvoří hudebníci, kteří hrávají např. s takovými kapelami, jako je Condurango Báry Hzánové, Jazz Elements nebo Sirotčinec. To ostatně potvrzuje fakt, že kapela vznikla původně jako projekt pro jeden jediný večer, jenže nečekaně dobré reakce způsobily, že více než tři roky poté stále tvoří a koncertuje po celé republice.

Ginger Chocolate

Jakožto kapela Ginger Chocolate působíme od podzimu roku 2015. Dohromady jsme se dali na základě přátelství a velké lásky ke kvalitní hudbě. Dvě rozdovádění zpěvačky, kterým záda kryje trojčlenná muzikantská skupina. Pod tímto popisem nás můžete dohledat.

Pod názvem si nepředstavujte žádné zázvorové čokoládky. Toto pojmenování vzniklo nezávazně na tom, co a jak hrajeme. Jsme jen skupina mladých hudebníků, ve které převažují bruneťáci a jako bonus máme dokonce dva zrzky. Toť vše k našemu tak přesladkému názvu.

Rádi hrajeme retro, rock’n’roll, ale i nové hity z radii. Podle přání. Často nás můžete najít na plesech, retro party, festivalech, oslavách…vlastně všude, kde to žije! Protože s náma je pořádná dávka energie jasnou zárukou!

Vstupné:

  • v předprodeji (GoOut, OIS) 70,-
  • na místě 90,-