Titus 2: Pomsta padlých

ShakespearOFF

Divadlo

Zahrádka a ostravská tržnice

Krev, násilí, erotika a utrhané ruce. Shakespearova první tragédie a nejkrvavější hra, která je kontroverzní i populární zároveň, stejně jako dnešní televizní reality shows, navíc zasazena do netradičního prostředí ostravské tržnice na Černé louce.

Děj hry:

Po dlouhých, krvavých bojích s barbary se válečník Titus vrací zpět do Říma. Jeho milovaná domovina se však proměnila v pustinu, kde šelmy mají pré. Starý císař zemřel a Řím je sužován bratrskými sváry o vládu. Do těchto politických tahanic je zavlečen i Titus. Čestný, přímý muž činu je usmýkán pletichami senátu, té velké žvanírny. Dostane se do soukolí hrozných dvorských intrik, které ho drtí. Připraví jej nejen o rodinu a důstojnost, ale také o končetiny. Čím je situace zoufalejší, tím větší je ale jeho odhodlání žít. Aby přežil a pomstil se, neštítí se ničeho. Show může začít!

Vstupné: 120/80 (obyčejné/studenti, senioři)

Reprízy: 3. 9., 4. 9., 12. 9. 

Představení začne v 19:30 před Cooltourem a postupně se přesune do netradičního prostoru ostravské tržnice.

Režie: Pavel Gejguš

Dramaturgie: Barbora Mužná

Kostýmy: David Janošek

Účinkují: Tomáš Jirman, Ondřej Malý, Jiří Krupica, Vladislav Georgiev, David Hruboš, Vít Hofmann, Jakub Chromčák, Marek Viteker, Anna Polcrová, Miroslava Georgievová, Jakub Georgiev, Petr Sedláček, Aleš Petrič, Jan Chudý, Bára Vidomská, Sára Erlebachová

Pro ještě více informací, mrkněte na rozhovor s režisérem hry, Pavlem Gejgušem

http://www.ostravan.cz/34189/reziser-venkovniho-divadelniho-predstaveni-titus-2-ostravska-trznice-zazije-krvavou-show/