Výroba snídaňových misek a hrnečků

Ateliér Koira Kissa

Co vás čeká?

Proces výroby keramiky nelze příliš uspěchat. Kurz je tedy navržen tak, aby měl každý dostatek času si v každé hodině připravit vše tak, aby mohl v následující lekci plynule pokračovat v tvorbě a zároveň aby měla hlína čas mezi lekcemi dle potřeby prosychat či projít žehem.

3. lekce v pondělí 4. 5.

Glazování Ve třetí lekci si budeme každý svůj „přežahnutý střep“ zdobit keramickými glazurami.

Ukážeme si ruzné techiky glazování a zatírání glazur do předem vyrobeného dekoru. Po lekci pak Verča převeze naše skvostné výtvory ke druhému přežahu a domluvíme se na tom, kdy si je hotové budeme moci vyzvednout a poprvé zakusit, jak chutná z vlastnoručně vyrobeného nádobí!

Vstupné a ceny:

Cena jedné tříhodinové lekce je 400,- Kč. Lekce na sebe navazují a je nutno se zúčastnit všech třech za celkovou cenu kurzu 1 200 Kč, abyste poznali celý proces keramické výroby. Kurz se bude konat je v případě dostatečného počtu zájemců.

V ceně je zahrnut veškerý materiál (keramická hlína, glazury), pomůcky, špachtle, teoretická část – seznámení s technologií vytváření keramiky, praktická část- samotná výroba keramických výrobků, převoz a první výpal (přežah) v keramické peci, glazovaní (teoretické seznámení s technikami glazování a samotné glazování), převoz a druhé pálení v keramické peci.

Vstupenky lze zakoupit od 5. 2. v super novém baru v Cooltouru ve všední dny od 15:00 do cca 20:00, nebo po domluvě s Veronikou Kracíkovou převodem na účet. Maximální počet účastníků je 12 mačkajících :)

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se obsahu kurzu a platby kontaktujte Veroniku na 605 400 128 nebo na atelier-koira-kissa@seznam.cz.