Zažít Ostravu jinak

Sousedská slavnost

Malá Kodaň, Alšák, Železňák

Zažít Ostravu jinak je sousedská slavnost pořádána multižánrovým kulturním centrem Cooltour a jeho spřátelenými organizacemi. Cílem celé akce je zlepšování městského života za pomoci jeho obyvatel – tedy vás! Celé město (nebo alespoň jeho vybrané čtvrti) se v sobotu 19. 9. 2015 promění ve velký pouliční jarmark. Aktivní ostravské organizace a aktivní občané budou v nepřeberném množství stánků prodávat jídlo, pití, oblečení, ale třeba i učit různým řemeslům, hrát divadlo, sportovat, ale hlavně se budou skvěle bavit. Přijďte se i vy hezky pobavit a také poznat své sousedy, se kterými se normálně střetnete maximálně u poštovní schránky! Pojďte zažít Ostravu jinak!

Celá akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a Světového dne bez aut, což znamená, že ulice budou patřit jen a jen lidem!

Hrníček s sebou!

Symbolem letošního ročníku je hrníček! Proč? No přiznejme si, kdo z nás nikdy nepřikládal hrnek ke zdi a neposlouchal, o čem se baví sousedé? Na slavnosti Zažít Ostravu jinak jej k poslouchání drbů nebudete potřebovat, protože se se svými sousedy pobavíte přímo na ulici! Budete jej však potřebovat k jiným věcem! Máme připraveno spoustu doprovodných aktivit, u kterých hrníček budete moci využít (např. slevy v kavárnách apod). Takže hrnek s sebou! 

Kde se akce koná?

Centrum – „Malá Kodaň“ (okolí kostela sv. Václava)

Poruba – „Alšák“ (Alšovo náměstí)

Ostrava-Jih – „Železňák“ (Horní ulice v Ostravě Hrabůvce)

Program

Již brzy! Těšte se!

Více informací na http://www.zazitostravujinak.cz/ a na Facebooku.