ZRNÍ & Loten Namling (Tibet)

Koncert

Nová scéna

V rámci projektu HRAJEM TIBETSKY na rozvíjení Česko–tibetských vztahů.

Kapela Zrní slaví své první patnáctiny po celý rok a to dost netradičně. Před každým koncertem probíhá na náměstích busking, kterým vzdávají hold pouličním muzikantům, ze kterých i vzešli.

Zrní chystají sedm předvánočních koncertů, kterými završí svůj narozeninový rok. Vzácným hostem jejich tour s názvem Česko-tibetské turné 2016 bude přední tibetský hudebník Loten Namling.

A protože je kapela patronem školy v Malém Tibetu a opakovaně letos vyjádřila podporu Tibeťanům hudební účastí na protestech před čínskou ambasádou nebo při demonstraci při příjezdu čínského prezidenta do České republiky, stala se i první kapelou projektu Hrajem tibetsky.

„Zajímá nás téma Tibetu a obecně lidská práva,“ říká zpěvák kapely Honza Unger, „rádi využijeme popularity a vlivu, který máme, k tomu, abychom tomuhle krásnýmu projektu pomohli.“

Organizátory tohoto prvního systematického projektu HRAJEM TIBETSKY narozvíjení česko – tibetských vztahů jsou Brontosauři v Himálajích. Každý rok by rádi pozvali jednoho tibetského umělce, aby představil svou tvorbu na koncertech českých kapel, a tím se posílilo vzájemné povědomí o životě Čechů a Tibeťanů.

ODKAZ NA PROJEKT: https://www.hithit.com/cs/project/2892/hrajem-tibetsky

První ročník startuje právě s kapelou Zrní, která tak své narozeniny završí Česko-tibetským turné 2016, kdy se k ni připojí tibetský hudebník Loten Namling.

Loten Namling je charizmatická a nepřehlédnutelná osobnost, zpěvák tradiční tibetské hudby, který jí kreativně přetváří do moderní podoby. Jeho Svatost, 14. dalajláma mu dal přezdívku „a singer with a voice“. Loten Namling žije ve Švýcarsku, které považuje za lepší základnu k upozornění tibetské otázky, než když žil v indickém exilu. Švýcarské veřejnosti se zapsal do povědomí, když se vydal pěšky z Bernu do Ženevy a za sebou táhl vlastnoručně vyrobenou rakev znázorňující „umírající“ tibetskou kulturu. Tím inspiroval režiséra Dodo Hunzikera k natočení skvělého dokumentárního filmu Tibetský bojovník (Tibetan Warrior, 2015). V posledních letech proniká jeho hudba i do Tibetu a těší se tam velké popularitě. Tuto skutečnost považuje Loten za „největších zadostiučinění svého života“

https://en.wikipedia.org/wiki/Loten_Namling

http://porok-karpo.com/

Kapela Zrní se nechává inspirovat přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou, a zároveň elektronickou dobou, je alternativní špičkou na české scéně. Vyprodává kluby a na festivalech hraje v hlavních časech, na hlavních pódiích. Kluci spolu hrají od roku 2001 ve stejném složení a letos slaví celý rok svoje první patnáctiny. Před každým koncertem v každém městě provozovali busking na náměstích a v této oslavě muzikantství a svobodného prostoru budou pokračovat až do konce roku.

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/explore/tags/zrni/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/ZRNI00

SHOP: http://www.zrni.cz/obchod

TWITTER: https://twitter.com/zrni

WEB: www.zrni.cz

Vstupné:

  • v předprodeji (studenti, ZTP 180,- ; plné vstupné 210,- ; sezení 320)
  • na místě (240,- ; sezení 350,-)