Ostravští truhlíci 2015

Je tady další ročník projektu Ostravští Truhlíci, který nabízí občanům a institucím možnost "adoptovat" si žardiniéry, které jsou rozmístěny v centru Ostravy a po dobu celé sezóny o ně pečovat a zkrášlovat je ozdobami dle vlastního uvážení a vkusu. Chceme tím vyvolat větší zájem občanů o sdílené prostory města a umožnit si stát se nejen jejich uživateli, ale i "spolutvůrci."

Městské zásahy Ostrava 2013

Hlavní ideou projektu je pokusit se najít určité body, místa a situace v Ostravě, o kterých si myslíme, že nefungují tak, jak by měly, nebo nepřináší obyvatelům to, co by přinášet mohly. Často jsou to místa, na které jakoby každý rezignoval, nikdo v nich nenašel možnost profitu. Nechtěli bychom však tento projekt omezit jen na nacházení takových míst, chtěli bychom, aby se pro ně našlo reálné řešení. Ukázat, že v městském kontextu mohou i malé změny přinést velký efekt. Městské zásahy jsou občanský projekt, který otáčí klasický model distribuce městských zakázek, tedy shora (z instituce, k tomu pověřené) směrem dolů (obyvatelé a uživatelé města).

Piana Ostravě

Hlavní myšlenkou projektu je netradiční oživení ulic a jiných veřejných míst ve městě, kde lidé často jen prochází, aniž by se zastavili a vnímali své okolí. Každý kolemjdoucí je vyzván ke hře, k oživení prostoru hudbou, pobavení nebo zaujetí kolemjdoucích.

Yogurt

První ostravský kulturní magazín v anglickém jazyce. Najdete v něm naše doporučení a tipy a recenze míst, které máme rádi. Cizinci jsou v Ostravě skupinou, která je z velké části přehlížena. Cítí se zde ne úplně vítáni a někdy mimo kontakt s městem a zemí, ve které se rozhodli trávit svůj život. Proto se dal dohromady tým nadšených mladých cizinců s nápadem Shawna A. Wrighta seznamovat zde žijící cizince s lokální kulturou a usnadňovat jim kontakt se svým okolím.

Artbike

Chceš být taky jedním z těch stylových týpků a koček, kteří jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo jsi jen vášnivý cyklista (který nemá tak supr kolo), a chtěl by ses podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike! A kam? No přece k nám, do Cooltouru! Kdo jiný se snaží přinést trochu života a stylu do vyprázdněného centra.

PROJEKT POZASTAVEN 😢

Křemíkové nebe

Multižánrové centrum současného umění Cooltour, se na nějakou chvíli změnil v útočiště pro vysloužilé elektrospotřebiče. Během podzimu 2012 zde totiž probíhal projekt s názvem „Ostravské křemíkové nebe“.
Cílem projektu bylo, prostřednictvím workshopu a následné výstavy, seznámit veřejnost s uměním odpadu, ukázat jí, jak lze transformovat různé druhy materiálu do uměleckého díla a zároveň zachovat ekologického ducha projektu.

Zažít Ostravu jinak

Sousedská slavnost, proběhne letos v Ostravě již sedmým rokem! Největší oslava sousedského života se letos koná v sobotu 14. 9. 2019 a v rukou to má Rodinné a komunitní centrum Chaloupka.

Restaurant day Ostrava

V roce 2014 přivezl Cooltour do Ostravy jedinečnou akci, kdy se po celém světě na jeden den otevřou domácí restaurace a nechají tak nahlédnout pod pokličku své sousedy. Hlavní myšlenkou Restaurant Day je setkávání se a sbližování lidí, které je nejefektivnější jak jinak než v doprovodu báječného jídla a pití. Ceny Vámi prodávaných pokrmů si stanovujete sami, ale měly by ideálně pokrýt pouze Vaše náklady na jejich výrobu.

Mental Café

Projekt pojízdné kavárny Mental Café vznikl v Cooltouru v roce 2012. Hlavním cílem projektu je zapojit osoby s postižením do pracovního procesu obsluhy, naučit je jakým způsobem si mohou vydělat peníze, naučit je novým dovednostem a komunikačním schopnostem. Cílem je rovněž setkávání veřejnosti s osobami s handicapem na běžných místech a v běžných životních situacích a bourání předsudků s tím spojených.