V roce 2014 přivezl Cooltour do Ostravy jedinečnou akci, kdy se po celém světě na jeden den otevřou domácí restaurace a nechají tak nahlédnout pod pokličku své sousedy. Hlavní myšlenkou Restaurant Day je setkávání se a sbližování lidí, které je nejefektivnější jak jinak než v doprovodu báječného jídla a pití. Ceny Vámi prodávaných pokrmů si stanovujete sami, ale měly by ideálně pokrýt pouze Vaše náklady na jejich výrobu.

Restaurant day Ostrava

Jednodenní festival gastro nadšenců a amatérských restaurací nebo-li pop-upů po celé ČR ale i širém světě nechybí ani v Ostravě.

Restaurant Day je karnevalem jídla. Karnevalem, který je společně vytvářen lidmi. Jeho hlavní myšlenkou není jen umožnit lidem, kteří mají rádi jídlo a jeho přípravu, vytvořit si na jeden den svou vlastní improvizovanou restauraci a pohostit tak své známé nebo kolemjdoucí, ale i pobavit se, sdílet nové recepty a zkušenosti.

Tato vyjímečná akce se koná čtyřikrát do roka vždy v Cooltouru či naší bezprostřední blízkosti, neboť náš dům je plný jídlochtivců, a tak jsme mezinárodní Restaurant Day nechali ožít i v naší Ostravě. Akce se u nás poprvé konala v květnu 2014 a hodláme ji dále organizovat až do skonání světů. :)

Jsi-li kuchtík, ozvi se nám. Jsi-li jedlík, přijď.

Více informací na webu: www.restaurantday.org a facebooku: https://www.facebook.com/restaurantdayostrava

Poslední aktualizace: 6.2.2019