Každý rok vyhlašuje MOVE Ostrava rezidenční program pro české i zahraniční umělce z oblasti tance a ostatních pohybových umění. Nepromarněte svou šanci vytvořit svůj masterpiece právě v Ostravě.

Rezidence

Rezidenční program MOVE Ostrava Residency Programme

MOVE Ostrava, který je součástí Kulturního centra Cooltour Ostrava z.ú., vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí rezidenčních pobytů na rok 2020.

O našich rezidenčních pobytech:
Od roku 2014, kdy MOVE Ostrava vznikl, jsme poskytli již desítky rezidenčních pobytů umělcům, kteří naše prostory využívali v různých fázích přípravného procesu od prvních hledání pohybového materiálu až po dokončování světelných a technických detailů. Dáváme si záležet na tom, aby se u nás rezidenti cítili dobře, měli možnost se setkávat s místními umělci i lidmi a poznávat prostředí, ve kterém se pohybují. Po dobu rezidence také mohou navštěvovat naše kulturní akce zdarma a pořádané workshopy s výraznou slevou. Jsme rádi, když se k nám rezidenti vrací ať již s představením, na kterém u nás pracovali, v rámci festivalů nebo jen tak, protože nás mají rádi a stýská se jim. Někteří performeři si naše prostory oblíbili natolik, že se vrací pravidelně, někdy i vícekrát do roka. Svým rezidentům se také snažíme poskytnout mediální prostor a zprostředkovat kontakty pro usnadnění další komunikace a nabízení repríz představení.

Co nabízíme:
👉 možnost využívat prostorů dle rezidenčních programů
👉 ubytování dle termínu rezidence zajistíme u spolupracujících organizací, případně pomůžeme sehnat cenově dostupné ubytování
👉 v případě potřeby můžeme poskytnout zvací dopis, případně další potřebné věci k žádostem o granty atd.
👉 po celou dobu rezidence je k dispozici produkční, který se bude starat o jejich blaho, pohodlí a všechny potřeby. V případě zájmu poskytne i služby průvodce.
👉 poskytnutí potřebných kontaktů
👉 v případě zájmu provázání s místní scénou
👉 možnost navštěvovat kulturní akce pořádané Kulturním centrem Cooltour zdarma
👉 možnost navštěvovat workshopy MOVE Dance Studia s výraznou slevou
👉 příjemné prostředí

Co požadujeme:
👉 v průběhu rezidence uspořádat ukázku Work in Progress nebo workshop pro veřejnost nebo místní taneční scénu dle dohody
👉 umístění informace o podpoře ze strany Kulturního centra Cooltour a MOVE Ostrava na materiálech k představení. V případě, že je to možné, umístit také loga, případně logo dle dohody.
👉 nabídnout představení po jeho dokončení k zařazení do dramaturgie Kulturního centra Cooltour, pokud představení vznikne (samozřejmě nemyslíme zdarma)

 

Rezidenční programy:

Velký rezidenční program:
Rezident získá v dohodnutém termínu k dispozici prostory „Nové scény“ kulturního centra Cooltour. Dle dohody mu bude poskytnuta osvětlovací a ozvučovací technika, baletizol (dancefloor) a další vybavení dle potřeby. Nákres prostoru je k dispozici zde. Možnosti zavěšení lan, šál a dalšího vybavení je možné po předchozí konzultaci (v prostoru jsou vazníky, na kterých se běžně vyučuje závěsná akrobacie.) Výška prostoru od podlahy k vazníkům je 5m (v nejvyšším bodě), od podlahy ke stropu je výška 9m (v nejvyšším bodě).

Malý rezidenční program:
Rezidentovi bude poskytnut taneční sál o rozměrech 12,9 x 5,3 metru se zrcadly, baletními tyčemi a ozvučovací technikou. Podlaha sálu je pokryta dřevěnými deskami a baletizolem. Sál je možno využívat mimo časy pravidelných lekcí a víkendových seminářů, jejichž rozpis najdete zde .

O rezidenci žádejte vyplněním formuláře na odkaze: https://forms.gle/PzGR81RMnxJa4g1i7

 

Poslední aktualizace: 2.10.2020