Každý rok vyhlašuje MOVE Ostrava rezidenční program pro české i zahraniční umělce z oblasti tance. Aktuálně přijímáme přihlášky na rok 2020. Deadline pro zaslání přihlášky je 15.12.2019.

Rezidence

Rezidenční program MOVE Ostrava Residency Programme

MOVE Ostrava, který je součástí Kulturního centra Cooltour Ostrava z.ú., vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí rezidenčních pobytů na rok 2020.

O našich rezidenčních pobytech:
Od roku 2014, kdy MOVE Ostrava vznikl, jsme poskytli již desítky rezidenčních pobytů umělcům, kteří naše prostory využívali v různých fázích přípravného procesu od prvních hledání pohybového materiálu až po dokončování světelných a technických detailů. Dáváme si záležet na tom, aby se u nás rezidenti cítili dobře, měli možnost se setkávat s místními umělci i lidmi a poznávat prostředí, ve kterém se pohybují. Po dobu rezidence také mohou navštěvovat naše kulturní akce zdarma a pořádané workshopy s výraznou slevou. Jsme rádi, když se k nám rezidenti vrací ať již s představením, na kterém u nás pracovali, v rámci festivalů nebo jen tak, protože nás mají rádi a stýská se jim. Někteří performeři si naše prostory oblíbili natolik, že se vrací pravidelně, někdy i vícekrát do roka. Svým rezidentům se také snažíme poskytnout mediální prostor a zprostředkovat kontakty pro usnadnění další komunikace a nabízení repríz představení.

⏰ Deadline: 15.12.2019
Zaslané žádosti budou posouzeny a výsledky budou vyhlášeny do 19.12 2019

Co nabízíme:
👉 možnost využívat prostorů dle rezidenčních programů
👉 ubytování dle termínu rezidence zajistíme u spolupracujících organizací, případně pomůžeme sehnat cenově dostupné ubytování
👉 v případě potřeby můžeme poskytnout zvací dopis, případně další potřebné věci k žádostem o granty atd.
👉  po celou dobu rezidence je k dispozici produkční, který se bude starat o jejich blaho, pohodlí a všechny potřeby. V případě zájmu poskytne i služby průvodce.
👉 poskytnutí potřebných kontaktů
👉 v případě zájmu provázání s místní scénou
👉 možnost navštěvovat kulturní akce pořádané Kulturním centrem Cooltour zdarma
👉 možnost navštěvovat workshopy MOVE Dance Studia s výraznou slevou
👉 příjemné prostředí

Co požadujeme:
👉 v průběhu rezidence uspořádat ukázku Work in Progress nebo workshop pro veřejnost nebo místní taneční scénu dle dohody
👉 umístění informace o podpoře ze strany Kulturního centra Cooltour a MOVE Ostrava na materiálech k představení. V případě, že je to možné, umístit také loga, případně logo dle dohody.
👉 nabídnout představení po jeho dokončení k zařazení do dramaturgie Kulturního centra Cooltour, pokud představení vznikne (samozřejmě nemyslíme zdarma)

 

Rezidenční programy:

Velký rezidenční program:
Rezident získá v dohodnutém termínu k dispozici prostory „Nové scény“ kulturního centra Cooltour. Dle dohody mu bude poskytnuta osvětlovací a ozvučovací technika, baletizol (dancefloor) a další vybavení dle potřeby. Nákres prostoru je k dispozici zde. Možnosti zavěšení lan, šál a dalšího vybavení je možné po předchozí konzultaci (v prostoru jsou vazníky, na kterých se běžně vyučuje závěsná akrobacie.) Výška prostoru od podlahy k vazníkům je 5m (v nejvyšším bodě), od podlahy ke stropu je výška 9m (v nejvyšším bodě).

Termín rezidence: Červenec – Září 2020 (v období od poloviny července do poloviny srpna bude omezená dostupnost osvětlovací a ozvučovací techniky- přesný termín a seznam dostupné techniky bude upřesněn.

Malý rezidenční program:
Rezidentovi bude poskytnut taneční sál o rozměrech 12,9 x 5,3 metru se zrcadly, baletními tyčemi a ozvučovací technikou. Podlaha sálu je pokryta dřevěnými deskami a baletizolem. Sál je možno využívat mimo časy pravidelných lekcí a víkendových seminářů, jejichž rozpis najdete zde .

Termín rezidence: Leden 2020- Prosinec 2020

O rezidenci žádejte vyplněním formuláře na odkaze: https://forms.gle/PzGR81RMnxJa4g1i7

⏰ Deadline 15.12.2019

Poslední aktualizace: 2.12.2019