První ostravský kulturní magazín v anglickém jazyce. Najdete v něm naše doporučení a tipy a recenze míst, které máme rádi. Cizinci jsou v Ostravě skupinou, která je z velké části přehlížena. Cítí se zde ne úplně vítáni a někdy mimo kontakt s městem a zemí, ve které se rozhodli trávit svůj život. Proto se dal dohromady tým nadšených mladých cizinců s nápadem Shawna A. Wrighta seznamovat zde žijící cizince s lokální kulturou a usnadňovat jim kontakt se svým okolím.

Yogurt

Cizinci jsou v Ostravě skupinou, která je z velké části přehlížena. Cítí se zde ne úplně vítáni a někdy mimo kontakt s městem a zemí, ve které se rozhodli trávit svůj život. Proto se dal dohromady tým nadšených mladých cizinců s nápadem Shawna A. Wrighta seznamovat zde žijící cizince s lokální kulturou a usnadňovat jim kontakt se svým okolím.

Založili časopis s názvem Yogurt (proč jogurt? protože v jogurtu je kultura:), který představuje Ostravu jednoduše pro lidi, kteří češtinou nevládnou. Časopis vychází jednou měsíčně a kromě přehledu kulturních akcí, které jsou jazykově bezbariérové, se také snaží vysvětlit různé zajímavosti a speciality života v Ostravě.

Malý časopis se za svoji krátkou existenci stal známým jako hlavní zdroj informací o kultuře, který nečtou jenom cizinci, ale také místní obyvatelé. Stal se také vyhledávaným médiem pro výměnné studenty na univerzitách.

Yogurt je distribuován do vzdálenosti 30km od Ostravy.

V této chvíli je projekt pozastaven a čeká na financování. I přes to, že nevyžaduje žádné velké náklady a tým pracuje na jeho přípravě dobrovolně bez nároku na odměny, stále potřebujeme finance na tisk a distribuci. Pokud máte zájem projekt podpořit, kontaktujte nás.

Poslední aktualizace: 7.2.2019