Sousedská slavnost, proběhne letos v Ostravě již sedmým rokem! Největší oslava sousedského života se letos koná v sobotu 14. 9. 2019 a v rukou to má Rodinné a komunitní centrum Chaloupka.

Zažít Ostravu jinak

Před šesti lety jsme se s nadšením nám vlastním pokusili přidat Ostravu mezi evropská města, která chtějí patřit lidem a ne autům. V rámci Evropského týdne mobility jsme se připojili k projektu Zažít město jinak – přejmenovali si ho tady u nás na Zažít Ostravu jinak – a každé září jsme na jeden den ukradli jednu ostravskou ulici automobilovému provozu a darovali ji občanům.

První ročník jsme začali neskromně na ulici 30. dubna přímo před Ostravskou radnicí. Později jsme se přesunuli více do centra do oblasti Malá Kodaň. Předloňský ročník jsme uspořádali v Husově sadu a loni jsme se opět vrátili na 30. dubna. Byla to dlouhá cesta plná nástrah, ale i radosti.

Nyní, po šesti úspěšných ročnících je na čase předat organizaci oblíbené sousedské slavnosti Zažít Ostravu jinak dále. O její následující ročníky se tedy bude starat Komunitnímu centru Chaloupka. V centru bude slavnost probíhat v sobotu 14. září 2019 na ulici 30. dubna. Paralelně, ve stejný den, se bude Zažít Ostravu jinak konat také v Porubě U Oblouku, kde se o organizaci stará Komunitní centrum Makovice. A letos se poprvé připojí také Krásné pole, kde akci uspořádá sdružení dobrovolníků „Tým léta“.

Máte-li zájem se do sousedských slavností jakkoli zapojit, můžete se ozvat pořadatelům. Jistě pro Vás najdou příležitost, jak přiložit ruku k dílu ⤵️

Ostrava centrum ? ulice 30. dubna – Rodinné a komunitní centrum Chaloupka
www.rcchaloupka.cz

Ostrava Poruba ? U Oblouku – Komunitní centrum Makovice
makoviceporuba.cz

Krásné Pole – Tým Léta
www.fb.com/tymleta

Poslední aktualizace: 17.10.2019